Najlepší strelec NBA Westbrook sa zaskvel 45 bodmi

Najlepší strelec sezóny v NBA Russell Westbrook sa 45 bodmi pričinil o štvrtkové víťazstvo Oklahomy nad Dallasom 109:98. V poslednej štvrtine premenil 7 z 10 striel, v záverečných 8:23 min nastrieľal 17 bodov.

27.01.2017 09:44
Russell Westbrook Foto: ,
Russell Westbrook.

„Svojou hrou vždy významne ovplyvňuje dianie na palubovke, a to mnohými spôsobmi. Dnes to bolo bodmi, nabudúce to môžu byť asistencie či doskoky,“ skonštatoval tréner Billy Donovan. Thunder počas zápasu prišli o svojho kľúčového náhradníka Enesa Kantera, ktorý sa kuriózne zranil v druhej štvrtine, keď udrel do stoličky a utrpel zlomeninu v pravom predlaktí.

„Ťažko sme to niesli. Spôsob, akým sa mu to prihodilo, je veľmi nešťastný. Je to však silný človek a vráti sa ešte lepší,“ domnieva sa Westbrook. Turecký pivot Kanter je tretím najlepším strelcom tímu. Oklahoma zvíťazila v treťom stretnutí po sebe a najbližšie sa predstaví u majstra v Clevelande.