Hádzanárky Michaloviec suverénne postúpili do 3. kola Pohára EHF

Hádzanárky Iuventy Michalovce s veľkým prehľadom zvládli dvojzápas 2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien 2016/2017.

23.10.2016 19:25
hádzaná, Iuventa Michalovce, radosť Foto: ,
Hádzanárky Michaloviec sa tešia z majstrovského titulu.

Zverenky trénera Františka Urbana zvíťazili nad rumunským CSM Ploješť v oboch dueloch. V sobotňajšom prvom stretnutí 43:19 (24:6) a v nedeľu v odvete, ktoré sa na základe dohody oboch klubov tiež hrala v Chemkostav aréne, vyhrali ešte jednoznačnejši­e 49:14.

Zemplínčankám sa prvýkrát podarilo prejsť cez rumunskú prekážku na európskej scéne, v minulosti stroskotali na Rapide Bukurešť a Corone Brašov. Na ceste do skupinovej fázy Pohára EHF potrebujú michalovské hádzanárky prekonať ešte jedného súpera, ktorého meno sa dozvedia na žrebovaní v utorok 25. októbra.

Výsledok – Pohár EHF žien 2016/2017 – kvalifikácia – 2. kolo – odveta:
Iuventa Michalovce (SR) – CSM Ploješť (Rum.) 49:14 (22:5) – prvý zápas 43:19, do 3. kola postúpila Iuventa
Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Medveďová – Černovová 1, M. Holešová 11, Šfefaniková, Rebičová 3, S. Nagyová 1, Habánková 6/1, Levčenková 12/4, Schusterová, Wollingerová 3, Dziurová, Dubovcovová 2, Bajčiová 3, Perederijová 7
Najviac gólov za Ploješť: Marinová 6/1
pok. hody: 5/5 – 4/3, vylúčené: 3 – 8, rozhodovali: Jovič a Arnautovič (obaja Bosna a Herceg.), 200 divákov

Aj odveta sa hrala jednoznačne v réžii Iuventy. Domáce vyhrali úvodnú desaťminútovku 7:2, po štvrťhodiny hry viedli už dvojciferným rozdielom 13:3. V druhej polovici I. dejstva zvýšili Michalovčanky svoj náskok o ďalších sedem gólov na polčasových 22:5. Slovenský šampión nešetril svojho súpera ani po zmene strán. Levčenková upravila v 34. min 25:5, Perederijová v 46. min zvýšila na tridsaťgólový rozdiel (37:7). Iuventa smerovala za dosiahnutím 50-gólovej méty. Bajčiová tesne pred koncom skórovala na 49:13, v zostávajúcich sekundách už domáce nemali príležitosť streliť jubilejný gól. Naopak, tesne pred záverečným klaksónom ešte raz inkasovali.

Hlas (zdroj: web Iuventy): ** František Urban (tréner Iuventy):** „Som rád, že sme zvládli úlohu favorita a vyhrali jednoznačným rozdielom. Náš sobotňajší výkon bol v prvom polčase veľmi dobrý, v druhom dejstve po prestriedaní som nebol s niektorými hráčkami spokojný. Neviem, kedy sa chcú chytiť, keď nie teraz. Aj v nedeľu sme dosiahli vysoké víťazstvo, v porovnaní s prvým duelom sme dokázali udržať koncentráciu takmer celých 60 minút. Som rád, že baby splnili taktické pokyny. Postup do 3. kola nás veľmi teší. Dúfajme, že nám bude žičiť žreb.“

Viac na túto tému: #Iuventa Michalovce