Prešov prišiel o body v závere. Zdolali sme sa sami, zhodujú sa hráči

Hádzanári Tatrana Prešov vyšli naprázdno v 4. kole zápasov skupinovej fázy nového ročníka Ligy majstrov mužov 2016/2017.

15.10.2016 18:51 , aktualizované: 22:41
Jakub Hrstka Foto: ,
Najlepším strelcom Prešova bol Jakub Hrstka.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka nedotiahli do úspešného konca dobre rozohraný domáci duel, keď v Tatran handball aréne podľahli nórskemu tímu Elverum Handball 25:27 (16:17). Pre Šarišanov je to tretia prehra v aktuálnej edícii LM, po ktorej klesli na 6. priečku tabuľky C-skupiny. Elverum vďaka druhému víťazstvu za sebou (pred týždňom získal skalp Montpellieru, pozn.) sa posunul v poradí na 2. miesto. Prešovčania budú mať príležitosť napraviť toto zaváhanie na budúcu sobotu 22. októbra, keď od 16.00 h privítajú Čechovských Medveďov z Ruska.

Liga majstrov mužov 2016/2017 – skupinová fáza:

C-skupina (prví dvaja do play off o účasť v osemfinále) – 4. kolo:
Tatran Prešov (SR) – Elverum Handball (Nór.) 25:27 (16:17)
Zostava a góly Tatrana: Bražnyk 1, Čupryna – Rábek 1, M. Šárpataky, Humeňanský, Hrstka 8/3, D. Krok 3, Sadovyj 4, L. Urban 2, Pekár, Číp, Peskov 4, Vučko 2, Jankovič, Páleš, Carapkin
Najviac gólov za Elverum: T. Iváncsik 7/1
pok. hody: 4/3 – 3/2, vylúčení: 3 – 3, rozhodovali: Andorka a Hucker (obaja Maď.)

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Do 20. min sa družstvá striedali vo vedení, pričom ani jedno nevyhrávalo viac ako o gól. Až potom ako prvý odskočil Elverum, ktorý po góle T. Iváncsika viedol 11:9. V 27. min mali hostia už trojgólový náskok 16:13, ale Tatranu sa podarilo do prestávky skresať rozdiel na jediný gól (16:17).

Aj po zmene strán pokračoval boj takpovediac plece pri pleci. V 38. min Pujol zvýšil na 20:18 pre Elverum, ale vzápätí sa Krok s Hrstkom postarali o vyrovnanie a v 44. min Sadovyj naklonil skóre opäť na prešovskú stranu 22:21. Gólom cez celé ihrisko na 23:22 potešil domáce publikum štvrťhodinu pred koncom brankár Bražnyk a Sadovyj v 48. min upravil na 24:22. Tatran išiel do záverečnej desaťminútovky za stavu 25:23, ale potom už nedokázal skórovať. Od 57. min mali Šarišania výhodu presilovej hry, ale namiesto strhnutia víťazstva na svoju stranu dvakrát inkasovali a vzápätí nevyužili ani výhodu pokutového hodu. Nóri už v zostávajúcom čase vedenie nepustili z rúk.

Lukáš Urban (spojka Tatrana Prešov): "Prehrali sme si to sami. Súper využil naše chyby, ktorých sme sa dopustili v závere stretnutia. Kým oni dávali góly, my sme nedokázali skórovať. Dnes sme chceli vyhrať, ale zaváhania sme si vybrali v nesprávnom čase.

Dominik Krok (spojka Tatrana Prešov): „Som veľmi sklamaný z prehry v dnešnom zápase. Vyhoreli sme v závere druhého polčasu, keď sme mali aj presilovku, najmä v útoku. Robili sme chyby mňa nevynímajúc aj za dôležitého stavu. Ťažko sa to teraz hodnotí, ale zdolali sme sa vlastnými chybami.“