Mladé Slovenky sa rozlúčili s MS výhrou nad Rumunkami

Slovenské hádzanárske reprezentantky úspešne zakončili svoje vystúpenie na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v domácom prostredí.

28.07.2016 19:30

Zverenky trénera Jána Beňadika zvíťazili v bratislavskej Aegon aréne NTC vo štvrtkovom stretnutí o 13. miesto nad rovesníčkami z Rumunska 25:21 (11:13). Slovenky obsadili v konečnom poradí 13. priečku z 24 účastníkov.

V porovnaní s premiérou na svetovom šampionáte v roku 2008, keď kadetky SR obsadili v Bratislave v konkurencii 16 tímov 7. stupienok, si súčasná generácia pohoršila o šesť priečok. Mladé Slovenky dosiahli na MS 2016 bilanciu štyri víťazstvá – tri prehry, keď im vyšiel vstup do turnaja vďaka trom priaznivým výsledkom v základnej fáze proti hráčkam Argentíny, Uzbekistanu a Slovinska. Na Dánky, Egypťanky a Nórky nestačili, ale proti Rumunkám sa so šampionátom rozlúčili víťazne.

Výsledky – MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave – zápas o 13. miesto (Aegon aréna NTC) – štvrtok:

Slovensko – Rumunsko 25:21 (11:13)

• Zostava a góly SR „18“: Hanzalíková, Furgaláková – Trúnková 2, Zemanovičová 3, Bačikovská, Bajzová, Takáčová, Nejedlíková 2, K. Kostelná 2/1, L. Kovácsová 1, Bajčiová 2/1, Solárová 2, Holejová 8/4, Škoricová, Vencuriková 3, N. Némethová
  • pok. hody: 6/6 – 6/6, vylúčené: 5 – 4, rozhodovali: Leszcynski a Piechota (obaja Poľ.), 300 divákov

Slovenky s dvoma zmenami v kádri (Bajzová a Takáčová namiesto Mulikovej s Tamásiovou) v úvode v krátkom slede štyrikrát inkasovali, z toho tri razy z pokutových hodov. Z nevydareného začiatku sa však rýchlo spamätali a na začiatku 11. min prehrávali už len 4:5. Namiesto vyrovnania súper v 17. min odskočil na 8:4 V ďalšom priebehu sa slovenské hráčky ešte dvakrát dotiahli na jednogólový rozdiel – v 21. min 8:9 a o päť minút neskôr 10:11. Na prestávku išli za nepriaznivého stavu 11:13.

Po zmene strán zavelili Beňadikove zverenky k obratu – šnúra troch presných zásahov im v 39. min priniesla prvýkrát vedenie v dueli (16:15). Vzápätí zvýšili na 18:15 a keď Rumunky zahadzovali, čo sa dalo (aj vďaka zákrokom brankárky Furgalákovej), v 51. min gólom Zemanovičovej bolo 21:17. Slovenky pokračovali v nastúpenom trende a s pribúdajúcimi minútami čoraz bezradnejšie Rumunky napokon zdolali 25:21.

Viac na túto tému: #hádzaná #MS 2016 v hádzanej do 18. rokov