Mladé hádzanárky podľahli Egyptu, v osemfinále ich čakajú Nórky

Slovenské hádzanárky nedali za svojím účinkovaním v základnej fáze na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave úspešnú bodku.

25.07.2016 21:04
hádzaná Foto:
Ilustračná snímka.

Zverenky trénera Jána Beňadika podľahli v pondelkovom stretnutí 5. kola D-skupiny v bratislavskej Aegon aréne NTC Egypťankám, ktoré boli ich priamymi konkurentkami v boji o 2. priečku, šesťgólovým rozdielom 28:34 (11:17). Mladé Slovenky obsadili v konečnom poradí „déčka“ 3. miesto s bilanciou tri víťazstvá – dve prehry. Kadetky SR nastúpia v osemfinále proti hráčkam druhému tímu z C-skupiny, ktorými sú Nórky.

Výsledky – MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave – D-skupina:

Slovensko – Egypt 28:34 (11:17)

• Zostava a góly SR „18“: Muliková, Hanzalíková, Furgaláková – Trúnková 3, Zemanovičová 1, Bačikovská, Nejedlíková 2, K. Kostelná 5, Tamási, L. Kovácsová 1, Bajčiová 9/7, Solárová 2, Holejová 4, Škoricová, Vencuriková 1, N. Némethová
  • pok. hody: 9/7 – 6/5, vylúčené: 6 – 8, rozhodovali: Kulik a Nabokov (obaja Biel.), 1050 divákov

Egypťanky hneď v úvode po štvorgólovej šnúre odskočili na 5:1 v 8. min. Slovenské hráčky vzápätí znížili na 4:5, ale o chvíľu bolo 4:8. Africký tím si udržiaval mierny náskok, ktorý v závere I. polčasu ešte zveľadil na 17:11. Po zmene strán mala hra vyrovnaný priebeh. Nádej na obrat svitla pre družstvo SR štvrťhodinu pred koncom po sérii troch gólov a znížení na 21:25. Súperky však drámu nepripustili, zvýšili svoje vedenie na 29:22 a potom už s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca (34:28).

Ján Beňadik (tréner SR „18“): "Stalo sa to, čoho som sa najviac obával, teda že zápas nebude mať dostatočné tempo a bude to skôr akási pretláčaná na bránkoviskách. Nevedeli sme sa chytiť. Keď už konečne prišla naša aktivita, bolo neskoro. Akoby sme si z posledných zápasov prenášali so sebou akúsi streleckú nervozitu.“

Vladimíra Bajčiová (spojka a najlepšia hráčka SR „18“): "V prvom polčase sa nám vôbec nedarilo ani v obrane a ani v útoku. Hrať sme začali až od druhého polčasu. Zlepšili sme sa, ale zmazať veľký náskok súpera už bolo nad naše sily.“

Ďalšie výsledky: Argentína – Uzbekistan 33:23 (17:11), Dánsko – Slovinsko 31:23 (14:13).