Druhé predĺženie v Toronte už zvládli domáci

Aj druhé semifinále Východnej konferencie NBA rozuzlilo v Toronte až predĺženie, ale vo štvrtok v ňom už ťahali za dlhší koniec domáci, ktorí zvíťazili 96:92 a vyrovnali stav série s Miami na 1:1. Raptors uspeli napriek iba 42-percentnej streľbe z hry (hostia 49,4).

06.05.2016 09:08
Jonas Valanciunas Foto: ,
Jonas Valanciunas z Toronta.

„Víťaziť sa dá rôznymi spôsobmi. Naši hráči, našťastie, našli cestu,“ uľavilo sa trénerovi Dwyanovi Caseymu. Jeho tímu pomohlo 11 bodov a 7 doskokov pivota Jonasa Valančiunasa v poslednej štvrtine a predĺžení.

„Naša obrana bola zlá. Keď sa dostanú k útočným doskokom, ťažko je ich zdolať. A ak dvadsaťkrát nestratíme loptu, bude to v poriadku,“ vymenoval nedostatky Heat ich kapitán Dwyane Wade. Séria sa sťahuje na Floridu, duel číslo tri je na programe v sobotu.