Smečiarskym kráľom NBA je znova LaVine. Pozrite sa na tú parádu!

Lietajúci chlapec z Minnesoty Zach LaVine sa v sobotu stal prvým basketbalistom od čias Nata Robinsona (2009 a 2010), čo obhájil prvenstvo v divácky najaktraktívnešej súťaži smečiarov v rámci predkrmu Zápasu hviezd NBA.

Zach LaVine
Zach LaVine sa predviedol takýmto smečom.
Autor: ,

Rozohrávač Timberwolves v sobotňajšom finále v torontskom Air Canada Centre zdolal mocného vyzývateľa Aarona Gordona z Orlanda 200:197, keď od porotcov dostal štyrikrát maximálny počet 50 bodov. Jeden plný zásah dosiahol aj v prvom kole.

„Trofej by sme si mali podeliť, pretože Gordon predviedol kúsky, aké som dosiaľ nevidel,“ uznanlivo konštatoval 20-ročný najužitočnejší hráč piatkového duelu vychádzajúcich hviezd ligy LaVine.

Súťaž trojkostrelcov znova ovládol basketbalista Golden State, ale obhajcu titulu Stephena Curryho detronizovalo jeho dvojča z úderky zvanej „Splash Brothers“ Klay Thompson. Vo finálovom kole získal 27 z 34 možných bodov, Curry 23. Do trojky najlepších sa prebojoval aj najmladší hráč súčasnej NBA Devin Booker z Phoenixu (nar. 30. októbra 1996).

Súťaž zručností značne šokujúco ovládol pivot-nováčik Karl-Anthony Towns z Minnesoty. Podkošový kolos merajúci 213 cm a vážiaci 111 kg vo finále prekonal najmenšieho hráča ligy, iba 175-centimetrového Isaiaha Thomasa z Bostonu. Najlepšie zvládol kombináciu driblingu medzi prekážkami, presnosti prihrávky a zakončenia donášky aj strely spoza trojkového oblúka. Informácie sú z webu nba.com. Zápas hviezd NBA je na programe v nedeľu (v Európe začiatok až v pondelok 2.00 h SEČ).

Slovensko, Holandsko

Slováci ďalší vzácny skalp nezískali. Holanďanom podľahli 1:3 na sety

24.06.2016 22:22

Volejbalisti Slovenska prehrali v piatkovom dueli D-skupiny II. divízie Svetovej ligy v bratislavskej AEGON Aréne s hráčmi Holandska 1:3.

plazovy volejbal, Dominika Nestarcova, Natalia Dubovcova

Koniec! Slovenské plážové volejbalistky Dubovcová s Nestarcovou sa rozišli

24.06.2016 16:24

Spolupráca slovenských plážových volejbalistiek Natálie Dubovcovej a Dominiky Nestarcovej sa po neúspešnej snahe o prienik na augustové olympijské hry končí.

Ben Simmons

V NBA raz môžu stratiť Američania dominanciu. V drafte uspeli cudzinci

24.06.2016 16:18

Rekordných 14 cudzincov si vybrali kluby basketbalovej NBA v prvom kole draftu nováčikov, očakávanou jednotkou sa vďaka rozhodnutiu Philadelphie stal Austrálčan Ben Simmons.

pochod, antifašisti

Bratislava zažila dva pochody. Antifašistov prišlo viac ako extrémistov

25.06.2016 15:08, aktualizované: 16:46

V Bratislave sa v sobotu konali pochody protifašistov a pravicových extrémistov. Odporcovia fašizmu prekonali účasťou na pochode radikálov.

Veľká Británia, brexit, Nigel Farage,

V referende vyhrali bludy a zavádzania

25.06.2016 15:00

Líder Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage po ohlásení výsledkov referenda priznal, že ľudí oklamali.

Európska únia, Veľká Británia

Británia a EÚ sa už hádajú o načasovaní rokovaní o rozchode

25.06.2016 14:29

Británia a Európska únia ešte ani nezačali rokovať o rozchode, o ktorom rozhodlo britské referendum, a už sa hádajú.

Kalkulačka, ekonomika, graf, dane

Moody's zhoršila výhľad ratingov Británie

25.06.2016 13:58

Moody's zmenila výhľad dlhodobého emisného ratingu a ratingu záväzkov Veľkej Británie zo stabilného na negatívny.

Bleskové správy
  • 17:13

    Ruský minister športu Vitalij Mutko oznámil, že do šesťdesiatsedem atlétov podá odvolanie na Radu Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) proti rozhodnutiu Športového arbitrážneho súdu (CAS), ktoré znamená neúčasť ruských športovcov na blížiacich sa vrcholných podujatiach - ME v Amsterdame a olympijských hrách v Riu de Janeiro.

  • 16:32

    Japonské Tokio ako hostiteľ olympijských hier 2020 z úsporných dôvodov napokon nevyšle svoju pôvodne plánovanú pozorovateľskú misiu na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro.

  • 15:07

    Španielsky basketbalista Pau Gasol napriek pretrvávajúcim obavám z vírusu zika chce hrať na olympijských hrách 2016 v brazílskom Riu de Janeiro.

Ďalšie bleskové správy »