Iuventa nezvládla 16 minút a v Nemecku prehrala o 4 góly

Hádzanárky Iuventy Michalovce našli v aktuálnej sezóne prvého premožiteľa.

hádzaná
Ilustračná snímka.
Autor:

Zverenky trénera Františka Urbana napriek šesťgólovému náskoku takmer v polovici druhého polčasu napokon neuspeli v prvom zápase osemfinálového 4. kola Pohára EHF žien 2015/2016, keď v sobotu v nemeckom Tübingene podľahli domácemu TuS Metzingen 26:30 (19:16) a zatiaľ sa nepriblížili k štvrťfinálovej účasti. O postup medzi osem najlepších tímov tejto európskej pohárovej súťaže ženských klubov budú môcť zabojovať na budúcu sobotu 16. januára, keď vo svojej Chemkostav aréne budú od 17.30 h hostiť v odvete bundesligového protivníka.

TuS Metzingen (Nem.) – Iuventa Michalovce (SR) 30:26 (16:19)

• Najviac gólov za Metzingen: Behnkeová 5, Temesová 5/1, Stefaniová 4, Loerperová 4/1
  • Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Gubiková, Medveďová – Kučerová 7, Černovová 3, M. Holešová 1, V. Kišíková, S. Nagyová, Habánková 3, Levčenková 3, Wollingerová 5, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 2/2, Perederijová 2
  • Pok. hody: 2/1 – 2/2, vylúčené: 4 – 6, rozhodovali: Vujačičová a Kažanegrová (obe Č. Hora), 1770 divákov

Iuventa dobre začala, Habánková v 7. min upravila už na 4:1 pre hostky. Domáce sa však rýchlo otriasli a v úvode 13. min bolo vyrovnané (5:5). Metzingen sa prvýkrát dostal do vedenia v 17. min, keď sa dvakrát za sebou presadila Temesová a otočila na 9:8. Dlho sa však z neho netešili, lebo Iuventa vzápätí opäť naklonila skóre na svoju stranu. Domáce sa z 11:13 dostali na 15:14 v 25. min, ale záver prvého dejstva patril Zemplínčankám. Päťgólovou šnúrou získali výraznejší náskok, z ktorého tesne pred prestávkou ukrojila Vollebregtová (16:19).

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): „Duel sa mi ťažko hodnotí. Súper nás neprekvapil, mali sme dobrý vstup do zápasu a prvý polčas sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom ako o tri góly. Po zmene strán sme nezačali dobre, ale potom nám vyšla pasáž po 44. minútu. Následne sme spravili tri banálne chyby v obrane a útoku a napokon sme zvyšok stretnutia prehrali 1:11. Keď sme viedli o šesť gólov, niektoré naše hráčky sa asi uspokojili a ďalšie zľakli. Zápas sme mali dovtedy jasne pod kontrolou. Škoda, lebo sme mohli odchádzať domov s úsmevom, teraz prevládla veľké sklamanie. Ešte sa však nevzdávame.“

Domáce sa snažili o obrat vo vývoji. Zo 17:21 znížili v priebehu minúty na 19:21, ale slovenský majster držal opraty vo svojich rukách. V 44. min Fiľková-Trehubová nekompromisne premenila pokutový hod na 25:19. Potom však nastal nečakaný zlom. V zostávajúcich 16 minútach skórovali Michalovčanky len jediný raz, pričom inkasovali až desaťkrát a po viac ako nádejných troch štvrtinách duelu si odnášanú z Nemecka prehru so štvorgólovým mankom.

Izrael rozšíril protiraketovú obranu

19.01.2017 07:26

Izrael zaradil do výzbroja systém protiraketových striel Chec 3, ktorý je schopný likvidovať medzikontinentálne balistické rakety ešte pred ich vstupom do atmosféry.

trest smrti, poprava, šibenica,

Vo Virgínii popravili vraha štvorčlennej rodiny

19.01.2017 07:18

V americkom štáte Virgínia popravili v noci na štvrtok muža odsúdeného na trest smrti za štvornásobnú vraždu, ktorú spáchal v roku 2006.

rakúsko, hranice, utečenci, migranti, migračná kríza,

Rakúsko chce kvôli pašerákom utečencov hraničné kontroly so Slovenskom

18.01.2017 22:13

Posilnenie ochrany hraníc so Slovenskom je jedným z opatrení, ktoré chcú rakúski ministri Doskozil a Sobotka predstaviť v najbližších dňoch.

Obama, Barack Obama, rozlúčkový prejav,

Trump má právo na svoju víziu, povedal Obama na poslednej tlačovke

18.01.2017 21:45, aktualizované: 22:45

Odchádzajúci prezident Barack Obama sa na svojej poslednej tlačovej konferencii v úrade zdržal príkreho hodnotenia názorov svojho nástupcu Donalda Trumpa.

Bleskové správy
  • 22:41

Svetová rada motoristického športu odobrila predaj formuly 1. Novým majiteľom prestížneho seriálu sa stane americký mediálny gigant Liberty Media, ktorý zaň zaplatí firme CVC Capital Partners celkovo 4,4 miliardy amerických dolárov (3,9 miliardy eur).

• 20:53

Výledky hokejovej KHL: Metallurg Novokuzneck - Barys Astana 2:4 (1:0, 0:1, 1:3), Metallurg Magnitogorsk - Avangard Omsk 3:5 (1:1, 1:1, 1:3), Ak Bars Kazaň - Salavat Julajev Ufa 6:5 po predĺžení (2:1, 2:4, 1:0 - 1:0), Dinamo Moskva - CSKA Moskva 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), Viťaz Podoľsk - Lada Togliatti 4:1 (0:0, 1:1, 3:0).

• 16:16

Američan Steven Nyman sa stal víťazom stredajšieho prvého tréningu zjazdu mužov pred sobotňajšími pretekmi Svetového pohára v tejto disciplíne v rakúskom Kitzbüheli.