Slovenky šnúrou v závere uhrali remízu s Nemkami

Hádzanárky Slovenska sa s určitosťou nestanú víťazkami medzinárodného turnaja žien HEP Croatia Cup v chorvátskom Umagu.

27.11.2015 21:20
Lýdia Jakubisová Foto: ,
Radosť slovenských hádzanárok.

Po štvrtkovom nepresvedčivom výkon a prehre s domácimi Chorvátkami 19:29 (9:13) remizovali zverenky trénera Dušana Poloza v piatok s Nemkami 31:31 (14:14). Zisk bodu im v konečnom poradí môže vyniesť maximálne 2. miesto. Slovenky zakončili účasťou na podujatí novembrový zraz, ktorý bol súčasťou prípravy pred marcovým pokračovaním bojov v kvalifikácii ME 2016. O víťazovi turnaja sa v známom letovisku rozhodne v sobotu 28. 11. večer, keď od 19.00 h nastúpia proti sebe Chorvátsko a Nemecko.

Slovensko – Nemecko 31:31 (14:14)

• Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Medveďová, Súlovská – Horňáková 2, Minárčiková 1, R. Bíziková, Súkenníková 1, Rechtorisová, Holešová 1, Szőkeová, S. Szücs, M. Školková 8/4, S. Szarková 5, Kostelná 1, Fiľková-Trehubová 7, Habánková 1, Michnová 4/2, Veselková, Kertészová
  • Najviac gólov za Nemecko: Smitsová 7, Naidzinavicius 5/2 pok. hody: 6/6 – 5/4, vylúčené: 2 – 5, rozhodovali: Jurinovič a Mrvica (obaja Chor.), 200 divákov

V prvom polčase predviedli aktérky vyrovnaný partiu, v ktorej sa striedali vo vedení, ale ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Slovenky ako prvé odskočili na rozdiel dvoch gólov – 8:6 v 16. min. O šesť minút neskôr však už po presnom zakončení Zapfovej vyhrávali Nemky (11:10). V závere úvodného dejstva to vyzeralo, že slovenské hráčky by mohli ísť na prestávku za priaznivého stavu. Školková dvakrát skórovala a v 29. min bolo 14:12, no v poslednej minúte sa dvakrát stihli presadiť súperky, a tak na ukazovateli svietil nerozhodný stav 14:14.

Polozovým zverenkám do tretice na turnaji nevyšiel vstup do polčasu, keď prvých šesť minút po zmene strán prehrali 1:6. Slovenky potom hrozivo narastajúce skóre zastavili a v 42. min znížili Fiľkovou-Trehubovou na 20:23. Aj pred záverečnou desaťminútovkou ešte živili nádej na prípadný obrat, Školková v 49. min upravila na 24:27. Potom však trikrát skórovali Nemky, ktoré získali upokojujúce šesťgólové vedenie. Hráčky SR sa však nechceli zmieriť s črtajúcou sa prehrou. Od 53. do 59. min predviedli šesťgólovú šnúru a vybojovali si remízu 31:31.

Dušan Poloz (tréner SR): „Vo štvrtok som nebol spokojný s prístupom dievčat, preto sme im prehovorili do duše. Do určitej miery to zabralo a dnes sme podali lepší výkon. Naša hra bola diametrálne odlišná ako proti Chorvátkam. Dlho sme s Nemkami držali krok. Na začiatku druhého polčasu nám odskočili, ale potom v závere sme sa poctivou prácou dostali späť. Zabrali sme agresívnou obranou a rýchlym prechodom. Za nerozhodného stavu sme mali loptu a mohli sme aj rozhodnúť o našom víťazstve, ale to by asi nebolo zaslúžené, hoci dievčatá zahrali veľmi dobre. Musím ich pochváliť aj za to, ako plnili taktické pokyny po oddychových časoch.“

Viac na túto tému: #hádzaná #hádzanárky Slovenska #HEP Croatia Cup