Prešov vyhral v Novom Sade, ale stále je posledný

Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli svoje druhé víťazstvo v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2015/2016.

26.11.2015 21:16
hádzaná Foto:
Ilustračné foto

Zverenci trénera Rastislava Trtíka zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 9. kola C-skupiny na palubovke RK Vojvodina Nový Sad tesne 25:24 (14:14) a srbskému tímu sa aspoň čiastočne revanšovali za októbrovú prehru 19:27 z domácej pôdy.

Šarišania sa bodovo dotiahli na svojho súpera, ale v poradí „céčka“ zostávajú na poslednom 6. mieste vinou horšieho skóre. Hráči úradujúceho slovenského majstra však ešte stále majú šancu odpútať sa z dna tabuľky. Prešovčania zakončia svoje tohtosezónne účinkovanie v LM v sobotu 5. decembra od 18.30 h duelom v Tatran handball aréne proti španielskemu družstvu Naturhouse La Rioja, ktorý sa usiluje o postup do play-off.

RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) – Tatran Prešov (SR) 24:25 (14:14)
Najviac gólov za Vojvodinu: Orbovič 7, Marjanovič 4/1
Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna – Rábek 1, Kopčo 2, Hrstka 7/2, D. Krok 1, Sadovyj 4, Radčenko 1, L. Urban 1, Furlan 5, Pekár, Číp 1, Antl 1, Petro 1 pok. hody: 2/2 – 2/2, vylúčení: 3 – 2, rozhodovali: Tzaferopoulos a Bethmann (obaja Gréc.), 300 divákov

V úvodných minútach sa hralo gól na gól, pričom Tatran sa doťahoval na súpera. Vojvodina si však ešte v prvej desaťminútovke utvorila dvojgólový náskok (6:4) a po štvrťhodine ho dokonca zdvojnásobila (10:6). Prešovčanom však stačili ďalšie tri minúty, aby zmazali manko a dali na 10:10.

Hra mala aj potom vyrovnaný priebeh. Hrstka v 25. min poslal hostí z pokutového hodu prvýkrát do vedenia (13:12), ktorý následne zvýšil Sadovyj, ale hádzanári Vojvodiny ešte do konca I. polčasu upravili na 14:14.

Na začiatku druhého dejstva išla lepšie hra prešovskému tímu, ktorý poslal Antl v 38. min do vedenia 18:15. Slovenský majster ešte aj v 55. min vyhrával nádejne 24:21. Domáci nezložili zbrane a snažili sa vyrovnať. To sa im podarilo v 57. min zásluhou Orboviča. O víťazstve Tatrana rozhodol v 59. min peknou strelou Furlan. Vojvodina túžila aspoň po bode, ale Todorovičov pokus skončil mimo Čuprynovej bránky.

Viac na túto tému: #Tatran Prešov