Dubovcová a Nestarcová sa lúčia s MS. V šestnásťfinále podľahli Kanaďankám

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako štrnáste nepostúpili do osemfinále na majstrovstvách sveta v Holandsku.

01.07.2015 13:33
Dominika Nestarcová Foto:
Dominika Nestarcová.

V zápase stredajšieho šestnásťfinále prehrali v Apeldoorne s dvadsiatou štvrtou nasadenou kanadskou dvojicou Melissa Humanová-Paredesová, Taylor Pischkeová za 41 minút 0:2 (-22, –15). Slovenky neoplatili Kanaďankám prehru 0:2 z júnového podujatia World Tour kategórie Major Series v chorvátskom Poreči a spolu s ostatnými zdolanými šestnásťfinalistami budú klasifikované na konečnom 17. mieste.

Dubovcová s Nestarcovou pri svojej druhej účasti na MS neprekonali svoj dosiaľ najlepší výsledok, pri svojej premiére v roku 2013 obsadili v Poľsku 9. priečku.

Prvý set šestnásťfinálového stretnutia bol vyrovnaný počas celého priebehu, Kanaďanky však získali v závere dvojbodový náskok a tým aj dva setbaly (20:18). Slovenky ich dokázali odvrátiť, opäť však pustili svoje súperky k možnosti ukončiť set a Humanová-Paredesová už touto príležitosťou nepohrdla – 24:22. Aj v druhom sete viedli Slovenky počas technického prerušenia 11:10, Kanaďanky však získali tri body v sérii a boli vo výhode (13:11). Humanová-Paredesová a Pischkeová zvýšili svoj náskok na 19:14 a následne pre zranenie Nestarcovej obe družstvá opustili ihrisko. Po trojminútovom prerušení duel napokon dohrali, Kanaďanky si ustrážili víťazstvo i postup do ďalšieho kola.

Osemfinálové a aj štvrťfinálové súboje svetového šampionátu sú na programe vo štvrtok.

MS v plážovom volejbale v Holandsku – ženy – šestnásťfinále:
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) – Melissa Humanová-Paredesová, Taylor Pischkeová (Kan.-24) 0:2 (-22, –15) za 41 minút

Viac na túto tému: #Natália Dubovcová #Dominika Nestarcová #plážový volejbal