Štyri zápasy, štyri prehry. Slováci viedli o 12 bodov, no v Sibiu padli

Štyri zápasy, štyri prehry a koniec aj teoretickej nádeje postupu basketbalistov Slovenska na majstrovstvá Európy 2015.

20.08.2014 20:30
zväčšiť Mareka Jašša (pri lopte) sa snaží zastaviť... Foto: SITA, Ján Slovák
Marek Jašš, Levente Szijarto Mareka Jašša (pri lopte) sa snaží zastaviť Rumun Levente Szijarto.

Taká je vizitka mužského tímu SR po stredajšom nezdare v rumunskom Sibiu 86:90 (43:38) v stretnutí kvalifikačnej F-skupiny. Zverenci Milana Černického nastúpia v predposlednom dueli „efka“ v Pezinku proti favorizovaným Lotyšom v nedeľu 24. augusta o 18.00 h.

Kvalifikácia ME basketbalistov – F-skupina – streda: Rumunsko – Slovensko 90:86 (14:18, 24:25, 23:24, 29:19)
Najviac bodov Rumunska: Gutoaia a Nicoara po 20
Zostava a body SR: Jašš 17, Miloševič 15, Sedmák 14, Bílik 9, Kuffa 8 (Kozlík 9, Mrviš 7, Dorazil 3, Baldovský a Galata po 2, Žiak 0)
TH: 24/17 – 23/16, fauly: 23 – 24, trojky: 5 – 10

Slováci mali tri štvrtiny navrch. Zaostávali síce v 13. min 20:26, ale trojkovou streľbou strhli vývoj na svoju stranu a v 27. min viedli 63:51. Ani 12-bodový náskok v závere tretej štvrtiny im nestačil na premiérovo víťazstvo v augustovej kvalifikácii. Rumuni šesť minút pred koncom vyrovnali na 72:72, o chvíľu neskôr už výraznejšie viedli 83:74. Slováci ešte nezložili zbrane, Sedmák dvojkou 61 s pred záverom riadneho hracieho času znížil na 82:85, ale následný trestný hod už nepremenil. Domáci troma šestkami odskočili na 88:82 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté.

Zostávajúci program Slovákov v kvalifikácii ME 2015 basketbalistov (časy sú SELČ):
* Nedeľa 24. augusta: Slovensko – Lotyšsko (Pezinok, 18.00)
* Streda 27. augusta: Švédsko – Slovensko (Boras, 19.00)

Viac na túto tému: #slovenská basketbalová reprezentácia mužov #ME 2015 v basketbale mužov