Golden State neprežili inferno v Staples Center

Hotové inferno prichystali basketbalisti Los Angeles Clippers pre svojho kalifornského súpera z Oaklandu v pondelkovom druhom stretnutí štvrťfinále play-off Západnej konferencie NBA.

22.04.2014 11:49
Golden State Warriors, smútok, NBA Foto: ,
Smutní basketbalisti Golden State Warriors.

V Staples Center odčinili Blake Griffin a spol. prehru z prvého zápasu a Warriors roztrhali na franforce – 138:98. „Ukázalo sa, čoho sme schopní,“ vychvaľoval svoju družinu tréner Doc Rivers. Hostia pálili so solídnou, vyše 47-percentnou úspešnosťou streľby, ale na domácich boli aj tak prikrátki – 56,6. Clippers utvorili klubové rekordy v počte bodov v play-off v jednom zápase aj rozdiele v skóre. Deväť hráčov nastrieľalo minimálne deväť bodov, najviac spomenutý Griffin (35).

V Oklahome sa v pondelok presvedčili, že ak sa basketbalisti vyložene defenzívneho Memphisu zmôžu na opačnom konci palubovky na trojciferný počet bodov, so súpermi je zle-nedobre. Grizzlies majú v prípade nastrieľanej stovky bilanciu 64:8 v uplynulých dvoch sezónach a radovali sa aj v druhom zápase štvrťfinále play-off Západnej konferencie, keď zvíťazili nad Thunder 111:105 po predĺžení. Stav série je 1:1. „V útoku sme sa nevedeli dostať do rytmu, ich ruky sú všade a musíme si hľadať iné cestičky do koša. Ani v obrane to nebola nijaká sláva, boli sme o krok pozadu, čo sa proti takémuto protivníkovi nevypláca. Loptu sme len naháňali,“ priznal tréner Scott Brooks.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA – štvrťfinále play-off (hrá sa na štyri víťazstvá):

Oklahoma City – Memphis 105:111 po predĺžení (16:24, 27:22, 22:22, 34:31 – 6:12) – stav série 1:1
Najviac bodov: Durant 36 (5 trojok, 11 doskokov), Westbrook 29, Ibaka 15 (11 doskokov) – Z. Randolph 25, Conley 19, M. Gasol a C. Lee po 16

Los Angeles Clippers – Golden State 138:98 (31:20, 36:21, 38:32, 33:25) – stav série 1:1
Najviac bodov: Griffin 35, Granger 15 (3 trojky), M. Barnes a Türkoglu po 13 – Curry 24, D. Lee, Draymond Green a Jordan Crawford po 11

Viac na túto tému: #basketbal #Los Angeles Clippers #Golden State #NBA play-off