Good Angels vedú vo finále nad Ružomberčankami 1:0

Good Angels Košice zdolali MBK Ružomberok 74:57 v sobotňajšom prvom finálovom stretnutí extraligy basketbalistiek 2013/2014.

12.04.2014 20:28
Košice, Ružomberok Foto: ,
Zľava: Eva Kmeťová z Ružomberka, Žofia Hruščáková z Košíc a Stefanie Murphy z Ružomberka v prvom finálovom zápase basketbalovej extraligy žien medzi Good Angels Košice - MBK Ružomberok.

Zverenky Maroša Kováčika sa v sérii hranej na tri víťazstvá ujali vedenia 1:0. Prvý polčas bol vyrovnaný (33:33), o víťazovi duelu rozhodla tretia štvrtina, ktorú desaťnásobný majster a obhajca prvenstva vyhral presvedčivo 23:7.

Druhý zápas je na programe v stredu 16. apríla o 17.30 h v Ružomberku.

Basketbal – extraliga žien – play-off – finále – prvý zápas:
Good Angels Košice – MBK Ružomberok 74:57 (12:10, 21:23, 23:7, 18:17) – stav série 1:0
Košice: Bojovičová 19 (3 trojky), Hruščáková 16, Zietarová 9 (3 trojky), Kiššová 5, Kizerová 4 (Bálintová 9, Žirková 7, Krivačevičová 5, Nagyová 0)
Ružomberok: Kmeťová 13, Murphyová a Staalvantová po 9, Fenynová 7, D. Baburová 3 (Brezániová 10, Vesterbergová 4, Remenárová 2)
TH: 16/15 – 22/21, fauly: 26 – 22, trojky: 9 – 8, rozhodovali: Zubák, Tomašovič a Szibilla, 1800 divákov

Hlasy:

Maroš Kováčik (tréner Košíc): „Na našej hre bolo najmä v úvode badať, že sme mali dlhšiu zápasovú pauzu. Po zmene strán sme však súperky zatlačili, čo najlepšie dokumentuje tretia štvrtina – my sme v nej nastrieľali 23 bodov, kým súperky len sedem.“

Juraj Suja (tréner Ružomberka): „Som spokojný s hrou dievčat predovšetkým v prvom polčase. Keď sme v druhom dejstve nepremenili tri – štyri príležitosti, čo súper využil a odskočil nám na rozdiel ôsmich, desiatich bodov. Už teraz sa teším na domáci zápas.“

Viac na túto tému: #Good Angels Košice