Kucera vypálil favoritom rybník a stal sa majstrom sveta v zjazde

Kanaďan John Kucera sa stal prekvapujúco majstrom sveta v kráľovskej disciplíne alpského lyžovania - v zjazde.

07.02.2009 13:21
John Kucera Foto:
Nečakaný majster sveta v jazde John Kucera.

Vo francúzskom Val d´Isere šokoval Kanaďan všetkých favoritov a vyhral s miernym náskokom 4 stotín sekundy pred šampiónom zo super G Didierom Cuchom zo Švajčiarska a jeho krajanom Carlom Jankom.

Dvadsaťštyriročný Kučera dosiahol najväčší úspech svojej kariéry. V zjazde toho doteraz veľa nedokázal, pred štyrmi rokmi bol na šampionáte v Bormiu dvanásty, pred dvoma v Are až tridsiatyprvý. Doteraz Kanaďan vyhral jedny preteky Svetového pohára v super G.

Na náročnej 2988 m trati s množstvom ostrých zákrut sklamali favorizovaní Rakúšania, ktorí sa nedostali na stupne pre najlepších hoci v desiatke mali troch zástupcov. Hermann Maier skončil šiesty, Michal Walchhofer, ktorý svoju jazdu opakoval po 37. pretekárovi, deviaty a Klaus Kröll desiaty.

Zjazd mužov: 1. John Kucera (Kan.) 2:07,01, 2. Didier Cuche (Švajč.) +0,04, 3. Carlo Janka (Švajč.) +0,17, 4. Marco Büchel (Licht.) +0,52, 5. Adrien Theaux (Fr.) +0,94, 6. Hermann Maier (Rak.) +1,18, 7. Werner Heel (Tal.) +1,20, 8. Bode Miller (USA) +1,37, 9. Michael Walchhofer (Rak.) +1,43, 10. Klaus Kröll (Rak.) +1,60