Košické basketbalistky opäť zdolali Montpellier

Basketbalistky Maxima Broker Košice dokázali aj druhýkrát zvíťaziť v Eurolige žien nad francúzskym tímom Lattes Montpellier. Nad outsiderom D-skupiny vyhrali 76:57. Ďalší zápas skupinovej fázy EL čaká na Košičanky už o týždeň, keď sa v stredu 26. novembra predstavia na palubovke tureckého tímu Fenerbahce Istanbul (18.30 h SEČ).

19.11.2008 20:23
Košice basketbal Foto:
Košické basketbalistky opäť zdolali Montpellier.

EL žien – D-skupina:

Maxima Broker Košice – Lattes Montpellier 76:57 (17:19, 17:18, 18:4, 24:16)

Zostava a body Košíc: Fröhlichová 28 (4 trojky), Spencerová 21 (5), , Kraayeveldová 13, Hricková 10, Cohenová 0 (Čarnoká 4, Číkošová 0, Kováčová 0, )
Najviac bodov Montpellier: Krawczyková 16 , Moschová 15, Plagnardová 9
TH: 9/12– 12/12, fauly: 14 – 13, trojky: 11 – 5, 2200 divákov

V zaujímavom súboji lepšie začali domáce basketbalistky, ktoré viedli už v 3. minúte 8:0, francúzsky však vďaka streleckej muške Američanky Moschovej dotiahli a až do konca polčasu si udržiavali menší náskok. Po prestávke však Košičanky zapli na plný výkon. Do útoku zavelila nemecká legionárka Fröhlichová sériou troch úspešných trojbodových pokusov od 27. do 29. minúty, po ktorých sa domáce basketbalistky dostali do vedenia 49:41.

Hráčkam Montpellier sa nedarilo brániť Spencerovú, no hlavne Fröhlichovú, ktorá v poslednej minúte zaznamenala svoj 28. bod v zápase. Košičanky sa týmto víťazstvom výrazne priblížili k postupovej istote z D-skupiny Euroligy.

Štefan Svitek (tréner Maxima Broker Košice): „Dokázali sme zvíťaziť sami nad sebou. Opäť sa objavili staré chyby. V prvom polčase sme strácali veľa lôpt, nedarila sa streľba. V druhom polčase sme konečne ukázali, čo vieme a zaslúžene sme zvíťazili.“