Kolín si udržal šancu na záchranu. Dortmund si po postupe do finále LM vzal voľno

Futbalisti Kolína nad Rýnom ešte majú teoretickú šancu udržať sa v najvyššej nemeckej súťaži.

12.05.2024 21:37 , aktualizované: 21:38

V sobotnom dueli 33. kola Bundesligy zvíťazili nad Unionom Berlín 3:2, o triumfe rozhodol v nadstavenom čase druhého polčasu Damion Downs.

Kolín figuruje v tabuľke na predposlednom 17. mieste s 27 bodmi, Berlínčania sú 16. a na konte majú o tri body viac. Zo zóny zostupu sa na 15. miesto posunul Mainz, ktorý si poradil s finalistom Ligy majstrov Borussiou Dortmund 3:0.

Štvrté RB Lipsko doma remizovalo s Werderom Brémy 1:1, deľbu bodov zariadil v 61. minúte striedajúci Benjamin Šeško. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v zápasoch Mönchengladbachu s Frankfurtom a Freiburgu s Heidenheimom.

Bundesliga – 33. kolo:

VfL Bochum – Bayer Leverkusen 0:5 (0:2)
Góly: 41. Schick, 45.+2 Boniface (z 11m), 76. Adli, 86. Stanišič, 90.+3 Grimaldo., ČK: 15. Passlack (Bochum)
Bero za Bochum od 61. min

Darmstadt 98 – TSG 1899 Hoffenheim 0:6 (0:5)
Góly: 2. a 51. Bebou, 6. a 44. Beier, 22. Kadeřábek, 26. Kabak

1. FC Kolín – 1. FC Union Berlín 3:2 (1:2)
Góly: 45. Kainz (z 11 m), 87. Tigges, 90.+3 Downs – 15. Knoche, 19. Volland (z 11 m)

Borussia Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)
Góly: 9. Hack – 35. Dina Ebimbe

RB Lipsko – Werder Brémy 1:1 (0:1)
Góly: 61. Šeško – 35. Seiwald (vl.)

SC Freiburg – 1. FC Heidenheim 1:1 (1:1)
Góly: 29. Doan – 38. Sessa

FSV Mainz 05 – Borussia Dortmund 3:0 (3:0)
Góly: 19. a 23. Lee Jae-Sung, 12. Barreiro

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...