Malajzia už nechce formulu 1. Divákov prestala zaujímať

Predstavitelia motoristického okruhu v malajzijskom Sepangu nepredĺžia súčasný kontrakt na organizovanie pretekov formuly 1. Informoval o tom v pondelok miestny minister cestovného ruchu.

VC Malajzia 8
Ilustračné foto
Autor: ,

„Aktuálna dohoda znie na roky 2016 až 2018. Potom už nepríde k jej obnoveniu. Návštevnosť na veľké ceny z roka na rok klesá, preteky už nezaujímajú také množstvo ľudí. Ročne minieme 55 miliónov libier,“ povedal Nazri Abdul Aziz pre Today Online, prepis priniesol portál f1fanatic.co.uk.

Výkonný riaditeľ okruhu v Sepangu Datuk Ahmad Razlan Ahmad Razali minulý mesiac vyhlásil, že preteky sú v ohrození pre klesajúci predaj vstupeniek a divácku sledovanosť. Podľa neho Malajzia potrebuje mať v seriáli vlastného pilota, čo sa nestalo od sezóny 2002. Vtedy v F1 pôsobil Alex Yoong.

Minister športu a mládeže Khairy Jamaluddin navrhol oželieť formulu 1 v prospech svetového šampionátu cestných motocyklov. „Keď sme po prvý raz organizovali preteky F1, bola to veľká vec. Bolo to prvé podujatie v Ázii vynímajúc Japonsko. V súčasnosti je v Ázii už dejísk viac, nedisponujeme žiadnou výhodou, ničím novým,“ uviedol Jamaluddin.

Okruh v Sepangu premiérovo privítal preteky formuly 1 v roku 1999. Posledné predĺženie kontraktu prišlo vlani na roky 2016 – 2018. Miestne podujatie dotuje malajzijská štátna ropná spoločnosť Petronas, ktorá je titulným sponzorom tímu Mercedes.

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »