Trpký koniec ikony McLarenu. Dennis po 35 rokoch odchádza zo slávnej stajne

Brit Ron Dennis po 35 rokoch odstúpil z pozície výkonného riaditeľa tímu McLaren v motoristickej formule 1.

Ron Dennis
Ron Dennis.
Autor: ,

Stalo sa tak po utorkovom stretnutí predstavenstva zoskupenia vo Wokingu. Odchod 69-ročného podnikateľa sa črtal v posledných pár týždňoch, pretože ostatní vlastníci tímu neboli spokojní s jeho vplyvom na fungovanie stajne. Dennis má v McLarene 25% akcií.

„Som sklamaný z toho, že zvyšní majitelia si vynútili toto rozhodnutie a musel som odstúpiť. Urobil som to napriek varovaniam od ostatných členov vedenia tímu ohľadom možných následkov ich konania na obchodné aktivity. Uvedené dôvody môjho odchodu sú absolútne nesprávne. Môj štýl riadenia tímu je rovnaký ako vždy a práve to umožnilo McLarenu ako automobilovej a technickej skupine získať v F1 20 majstrovských titulov a produkovať 850 miliónov libier ročne. Počas môjho pôsobenia v tíme som sa stretol s mnohými talentovanými kolegami a spoločne sme udržovali McLaren medzi technologickou špičkou. Za to budem navždy vďačný. Moje vlastnícke práva si chcem ponechať, aby som mohol ochrániť záujmy McLarenu a pomôcť formovať jeho budúcnosť,“ uviedol Dennis v stanovisku, ktoré priniesol napríklad portál motorsport.com.

Ron Dennis prišiel do McLarenu v septembri 1980, odvtedy sa britskej značke podarilo dosiahnuť 10 individuálnych majstrovských titulov a sedem triumfov v Pohári konštruktérov. Za jeho pôsobenia vo Wokingu sa v McLarene premlelo viacero svetových šampiónov, sú nimi Niki Lauda (titul v roku 1984), Alain Prost (1985, 1986, 1989), Ayrton Senna (1988, 1990, 1991), Mikka Häkkinen (1998, 1999) a Lewis Hamilton (2008).

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »