Bude sa opäť meniť poradie? Hamilton si vraj v Mexiku zaslúžil trest

Lewis Hamilton si nemyslí, že 51. víťazstvo vo svojej kariére pilota formuly 1 získal vďaka neférovému manévru v prvej zákrute po štarte nedeľňajšej Veľkej ceny Mexika.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton.
Autor: ,

Brit si ju skrátil prejazdom cez trávu, čím podľa niektorých získal nedovolenú výhodu. Téma po pretekoch rezonovala o to viac, že Max Verstappen za skrátený prejazd tej istej zákruty dostal od komisárov päťsekundovú penalizáciu. Hamiltonovým prípadom sa ani nezaoberali.

„Dosť ma to prekvapilo. Podľa mňa tým získal veľkú výhodu. Vyšiel ďaleko z trate. Zarazilo ma, že to ani nepreverovali,“ vyhlásil Nico Hülkenberg z Force India.

Hamilton štartoval z prvého miesta a manévrom si udržal vedúcu priečku pred tímovým kolegom z Mercedesu Nicom Rosbergom. Rovnaké poradie bolo na prvých dvoch miestach aj v cieli. V priebežnej klasifikácii je to naopak: Rosberg vedie o 19 bodov pred Hamiltonom a je bližšie k titulu. Pomyselný bronz po skončení VC Mexika dvakrát menil majiteľa. Priamo na trati prišiel za Rosbergom Verstappen na Red Bulle, ale pre spomenutú penalizáciu klesol na piatu priečku. Na pódiovú pozíciu sa v tej chvíli dostal Sebastian Vettel, ktorého Verstappen brzdil, ale ani ten sa z nej dlho netešil. Komisári dodatočne rozhodli, že sa nedovolene bránil proti útoku Daniel Ricciarda, uložili mu desaťsekundovú penalizáciu, čo vynieslo na tretiu priečku Austrálčana. Vettel skončil napokon až piaty za Verstappenom.

„Lewis získal po štarte obrovskú výhodu, ja som z toho nič nemal. Vrátil som sa na trať s rovnakým náskokom, smiešne,“ uviedol Verstappen, ale Hamilton mal na vec iný názor: „Bol som na čele pred vjazdom do zákruty aj po nej. Mal som problémy s pravou prednou brzdou. Najskôr nefungovala, potom sa zase prebrzdila. Mal som úplne zablokované koleso, takže o výhode nemôže byť reč.“

Hamilton sa 51. víťazstvom vyrovnal Alainovi Prostovi na druhej priečke v historickom poradí jazdcov F1. Pred ním je už iba Michael Schumacher s 91 prvenstvami na konte.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »