Rosberg vyhral po troch tréningoch v Nemecku i kvalifikáciu

Kvalifikáciu na Veľkú cenu Nemecka formuly 1 vyhral domáci pilot Nico Rosberg z Mercedesu, ktorý ovládol aj všetky tri tréningy.

30.07.2016 15:42 , aktualizované: 15:51
Nico Rosberg Foto: ,
Nico Rosberg.

Druhý muž priebežného poradia majstrovstiev sveta zdolal o desatinu sekundy svojho tímového kolegu a rivala Lewisa Hamiltona z Veľkej Británie. V roku 2014 Rosberg Grand Prix Nemecka z pole position vyhral.

Rosberg na Hockenheimringu využil k zisku pole position jediné rýchle kolo, pretože úvod tretej časti kvalifikácie musel stráviť v boxoch pre problémy s elektronikou. „Je to skvelý pocit, zajazdil som super kolo. Mal som len tento jeden pokus,“ uviedol tridsaťjedenročný rodák z Wiesbadenu.

Kvalifikáciu vyhral piatykrát v sezóne a druhýkrát za sebou. Minulý týždeň v Maďarsku však o vedenie prišiel hneď v prvej zákrute a pre víťazstvo si došiel Hamilton. „Na Hockenheime sa dá veľmi dobre predbiehať, na žiadnej inej trati to nie je jednoduchšie,“ varoval svojho súpera Hamilton i teraz.

Trojnásobný majster sveta, ktorý sa vďaka výhre na Hungaroringu prvýkrát v sezóne dostal pred Rosberga do čela poradia MS, v sobotu v najrýchlejšom kole prebrzdil vlásenku a na Nemca stratil 107 tisícin sekundy. Hamilton vyhral päť z posledných šiestich Grand Prix a pred Nemcom má náskok šiestich bodov.

Aj ďalšie dve rady obsadili jazdci jednej stajne. Tretí čas zajazdil s odstupom 363 tisícin Austrálčan Daniel Ricciardo z Red Bullu pred holandským tímovým kolegom Maxom Verstappenom. Piaty bol Fín Kimi Räikkönen a šiesty pri svojom prvom štarte v domácej Veľkej cene vo vozidle ferrari štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel. Vlani sa Veľká cena Nemecka nešla.

Výsledky – Veľká cena Nemecka – sobota – kvalifikácia:
1. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 1:14,363 min, 2. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +0,107 s, 3. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull +0.363, 4. Max Verstappen (Hol.) Red Bull +0,471, 5. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari +0,779, 6. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari +0,952

Viac na túto tému: #Nico Rosberg #Veľká cena Nemecka