Napínavú kvalifikáciu v Singapure vyhral o tisíciny Hamilton

Kvalifikáciu na Veľkú cenu Singapuru formuly 1 vyhral Lewis Hamilton o púhych sedem tisícin sekundy pred tímovým kolegom z Mercedesu Nicom Rosbergom.

20.09.2014 16:36 , aktualizované: 17:04
Lewis Hamilton. Foto: SITA/AP, Wong Maye-E
Lewis Hamilton Lewis Hamilton.

Britský pilot vybojoval šiestu pole position v sezóne a už len o jednu v tomto smere prehráva s nemeckým lídrom šampionátu Rosbergom.

Nadvládu Mercedesu v „pretekoch na jedno kolo“ doteraz narušil len v Rakúsku Felipe Massa a práve brazílsky pilot Williamsu pod umelým osvetlením v Singapure ešte pred poslednými pokusmi vo finále kvalifikácie viedol. Mercedesy útočili až z druhej polovice poradia finálovej desiatky, ale po ich prejazde cieľom dostali výsledky očakávanú podobu.

„Do čerta, sedem tisícin nie je nič,“ povedal Rosberg do vysielačky. „To bola najnapínavejšia kvalifikácia, akú som za veľmi dlhú dobu išiel. Všetci tam boli hrozne natlačení,“ konštatoval Hamilton po 37. kvalifikačnom víťazstve v kariére. Očakáva dramatické preteky. „Bude to skvelé podujatie, diváci sa majú na čo tešiť. Bude sa toho veľa diať,“ dodal.

Popri oboch pilotov dominantného tímu tohtoročných MS sa pred Massu dostali aj obaja piloti Red Bullu Daniel Ricciardo z Austrálie a Nemec Sebastian Vettel, ktorí obsadia druhý rad, a tiež Fernando Alonso zo Španielska vo ferrari.

Hamilton môže v nedeľňajších večerných pretekov znovu znížiť stratu na Rosberga, ktorá je 22 bodov. Z pole position zvíťazil minule v Taliansku a v tejto sezóne aj v Malajzii, Číne a Španielsku. Iba v úvodnej Grand Prix v Austrálii prvé miesto na štarte nepremenil vo víťazstvo, pretože pre poruchu vzápätí odstúpil. Pri svojom jedinom doterajšom triumfe v Singapure v roku 2009 Hamilton takisto štartoval z prvého miesta.

Výsledky kvalifikácie:
1. Hamilton (V. Brit./Mercedes) 1:45,681, 2. Rosberg (Nem./Mercedes) +0,007, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) +0,173, 4. Vettel (Nem./Red Bull) +0,221, 5. Alonso (Šp./Ferrari) +0,226, 6. Massa (Braz./Williams) +0,319, 7. Räikkönen (Fín./Ferrari) +0,489, 8. Bottas (Fín./Williams) +0,506, 9. Magnussen (Dán./McLaren) +0,569, 10. Kvjat (Rus./Toro Rosso) +1,681.

Viac na túto tému: #Lewis Hamilton #kvalifikácia #Veľká cena Singapuru