Do cieľa prišiel zakrvavený, šokuje aj pohľad na prilbu. Vicešampión Okolo Slovenska sa pri útoku na medailu bizarne dolámal

Patril medzi najväčšie postavy minulotýždňových etapových pretekov Okolo Slovenska, v celkovom hodnotení ho zdolal len Francúz Remi Cavagna.

21.09.2023 09:03
Stefan Küng Foto:
Stefan Küng prišiel do cieľa časovky na ME zakrvavený.

Prešlo len pár dní a švajčiarsky cyklista Stefan Küng utrpel hrozivý pád počas časovky na majstrovstvách Európy v holandskom Emmene. Utrpel otras mozgu, zlomeninu ruky a lícnej kosti.

Podľa portálu Blick citujúceho správy tímu je Küngov stav „vzhľadom na okolnosti dobrý“ a po incidente zatelefonoval svojej rodine. Operáciu nateraz nepotrebuje, no po návrate do Švajčiarska podstúpi ďalšie vyšetrenia.

791361609 Čítajte aj Infarkt za volantom. Cyklistická hviezda tímu Jumbo-Visma musela ihneď ukončiť kariéru

Dvojnásobný majster Európy bol podľa medzičasov adeptom na medailu, no krátko pred koncom spadol po náraze do bariéry.

Do cieľa prišiel jedenásty celý od krvi so zničenou prilbou.

Pozrite si jeho bizarný pád:

Časovku s dĺžkou 29,5 km vyhral v kategórii elite prekvapujúco 19-ročný Brit Joshua Tarling, Küngov krajan Stefan Bissegger zaostal na druhom mieste o necelých 43 sekúnd, v tesnom závese si vybojoval bronz hviezdny Belgičan Wout van Aert.

Najlepšie zarábajúci cyklisti na svete v roku 2023 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozrite si rebríček dvadsiatich najlepšie...
Viac na túto tému: #Stefan Küng