Jazdil Froome na baterky? Nie sme hlúpi, bráni sa Sky

Cyklistická sezóna sa síce ešte len rozbieha, ale v médiách sa už začali šíriť informácie o možnom mechanickom dopingu. Dva roky staré, avšak mimoriadne závažné - týkajú sa najlepšieho tímu v pelotóne Pro Tour, britského zoskupenia Sky na čele s fenomenálnym Chrisom Froomom.

Giro, tím Sky
Jazdci tímu Sky počas časovky družstiev.
Autor: ,

Americká spravodajská stanica CBS totiž vyrukovala s obvinením, že v rámoch bicyklov jazdcov Sky boli počas Tour de France v roku 2015 zabudované motorčeky. Ako nepriamy dôkaz uviedla hmotnosť bicyklov, ktorá bola o 800 gramov väčšia ako v prípade ostatných tímov.

Televízia v tejto súvislosti oslovila aj maďarského mechanika Istvána Varjasa, ktorý mal pre investigatívnu reláciu 60 minút potvrdiť, že deň pred pretekmi si u neho neznámy klient objednal bicykle s mechanickým dopingom. Dopraviť ich mal údajne neďaleko francúzskeho mesta Beaulieu sur Mer.

Briti tieto obvinenia rázne odmietli. "V časovkách je povolené používať o čosi ťažšie bicykle vzhľadom na lepšiu aerodynamiku. Náš tím sa nikdy neuchýlil k mechanickej pomoci,“ zareagoval hovorca tímu.

Šéf Sky Dave Brailsford na margo črtajúcej sa kauzy vyhlásil, že v dnešnej dobe nie je nič jednoduchšie, ako objaviť v ráme skrytý motorček. "Stačí, aby ste mali dostatočné technické vybavenie. Ak je niekto taký hlúpy, že si ho tam dá namontovať, určite ho chytia,“ doplnil. Podľa Medzinárodnej cyklistickej federácie (UCI) bicykle všetkých jazdcov Sky po spomínaných pretekoch skontrolovali experti z UCI a žiadne nepovolené zariadenie v nich nenašli.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »