Jazdil Froome na baterky? Nie sme hlúpi, bráni sa Sky

Cyklistická sezóna sa síce ešte len rozbieha, ale v médiách sa už začali šíriť informácie o možnom mechanickom dopingu. Dva roky staré, avšak mimoriadne závažné - týkajú sa najlepšieho tímu v pelotóne Pro Tour, britského zoskupenia Sky na čele s fenomenálnym Chrisom Froomom.

Giro, tím Sky
Jazdci tímu Sky počas časovky družstiev.
Autor: ,

Americká spravodajská stanica CBS totiž vyrukovala s obvinením, že v rámoch bicyklov jazdcov Sky boli počas Tour de France v roku 2015 zabudované motorčeky. Ako nepriamy dôkaz uviedla hmotnosť bicyklov, ktorá bola o 800 gramov väčšia ako v prípade ostatných tímov.

Televízia v tejto súvislosti oslovila aj maďarského mechanika Istvána Varjasa, ktorý mal pre investigatívnu reláciu 60 minút potvrdiť, že deň pred pretekmi si u neho neznámy klient objednal bicykle s mechanickým dopingom. Dopraviť ich mal údajne neďaleko francúzskeho mesta Beaulieu sur Mer.

Briti tieto obvinenia rázne odmietli. "V časovkách je povolené používať o čosi ťažšie bicykle vzhľadom na lepšiu aerodynamiku. Náš tím sa nikdy neuchýlil k mechanickej pomoci,“ zareagoval hovorca tímu.

Šéf Sky Dave Brailsford na margo črtajúcej sa kauzy vyhlásil, že v dnešnej dobe nie je nič jednoduchšie, ako objaviť v ráme skrytý motorček. "Stačí, aby ste mali dostatočné technické vybavenie. Ak je niekto taký hlúpy, že si ho tam dá namontovať, určite ho chytia,“ doplnil. Podľa Medzinárodnej cyklistickej federácie (UCI) bicykle všetkých jazdcov Sky po spomínaných pretekoch skontrolovali experti z UCI a žiadne nepovolené zariadenie v nich nenašli.

Súvisiace články:

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »