Sagan sa bude pripravovať na jarné klasiky v Španielsku

Slovenský dvojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan sa bude rovnako ako minulý rok pripravovať na jarné klasiky v pohorí Sierra Nevada v španielskej Andalúzii.

Peter Sagan
Peter Sagan.
Autor: ,

Čoskoro 27-ročný jazdec tímu Bora-Hansgrohe absolvoval rovnaký model tréningu aj vlani a náramne sa mu vyplatil – ovládol storočnicovú edíciu monumentu Okolo Flámska, týždeň predtým vyhral aj Gent-Wevelgem a na E3 Harelbeke ho zdolal len Michal Kwiatkowski. „Pôjdeme tam na tri týždne. Minulý rok to bola ideálna príprava. Sierra Nevada ponúka skvelé možnosti, patrí medzi svetovú špičku. Vlani nám to vyšlo perfektne,“ cituje portál Velonews športového riaditeľa Bory Patxiho Vilu, ktorý v roku 2016 pôsobil so Saganom v tíme Tinkoff.

Žilinský rodák Peter Sagan má za sebou premiérové súťažné vystúpenie v drese Bora-Hansgrohe, na úvodnom podujatí World Tour v sezóne Tour Down Under v Austrálii dosiahol tri druhé miesta. Vo všetkých troch prípadoch ho v šprinte zdolal domáci rýchlik Caleb Ewan. „Čo sa týka víťazstiev, nie je veľmi o čom hovoriť. Tím však pracuje spolu dobre, veľké ciele sú stále pred nami,“ povedal v nedeľu päťnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France.

Peter Sagan sa bude v Sierra Nevade zdržiavať v tréningovom stredisku vo výške okolo 1500 metrov nad morom. Toto miesto ponúka ideálne podmienky pre prípravu klasikárov. „Počasie je tu chladnejšie, podobne ako na klasikách. Pre porovnanie: na Tenerife, kam chodí väčšina ašpirantov na celkové poradie, je príliš horúco a stúpania priťažké. Každý hovorí, že je hlúposť ísť do hôr a vynechať niektoré z prvých pretekov v sezóne, ale garantujem vám, do Sierra Nevady príde viacero klasikárov,“ dodal Vila.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »