Sagan je vyhľadávaný tímový hráč, pomáhal McCarthymu

Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou dve etapy z podujatia Tour Down Under a zatiaľ je z neho vyhľadávaný tímový hráč.

Peter Sagan
Peter Sagan.
Autor: ,

V dúhovom tričku majstra sveta s veľkým nápisom BORA v Austrálii jazdiaci Sagan v prvej etape pomohol k tretiemu miestu írskemu kolegovi z tímu Samovi Bennettovi, v druhej zase hľadal čo najlepšiu pozíciu pred záverečným stúpaním pre Austrálčania Jaya McCarthyho. Ten napokon na Paracombe v silnej skupine vrchárov obsadil 14. miesto 19 sekúnd za víťazným krajanom Richiem Portem.

Čítajte viac

„Dal si do toho všetko, dobrá práca,“ cituje Petra Sagana portál adelaidenow.com.au, ktorý potľapkaním po chrbte pochválil McCarthyho za odvedenú robotu. „Snažil som sa dostať Jaya do výhodnej pozície. Myslím si, že odviedol veľmi dobrý výkon,“ poznamenal Sagan. Sám priznal, že v utorkovej prvej etape sa necítil najlepšie vinou príliš vysokých teplôt, na cieľovej čiare v Lyndochu namerali až 41°C. Zároveň doplnil, že už je v poriadku. „Cítim sa dobre a urobím všetko, čo bude v mojich silách. Či sa budeme s tímom o niečo pokúšať v ďalších etapách? Samozrejme, veď preto sme sem prišli. Skúsime niečo urobiť už v najbližší deň. Ani moje víťazstvo v etape nie je nemožné. Uvidíme, ako to pôjde,“ povedal Sagan, ktorému patrí v celkovom poradí 76. miesto. Jeho tímový kolega McCarthy je však priebežne štvrtý s odstupom 24 sekúnd na lídra Porteho.

Preteky Tour Down Under majú šesť etáp a sú úvodným podujatím prestížnej série UCI WorldTour, kde celkové prvenstvo obhajuje práve Peter Sagan. Dvojnásobný majster sveta sa na preteky v okolí Adelaide vrátil po siedmich rokoch, v sezóne 2010 si tam pootvoril dvere do veľkej cyklistiky. V jednotlivých etapách tam vtedy finišoval štvrtý aj piaty, do úniku sa dostal s legendou a neskorším nekorunovaným kráľom dopingových hriešnikov Lanceom Armstrongom a v celkovej klasifikácii obsadil 29. miesto s odstupom 1:38 min za víťazným Andrém Greipelom.

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »