Sagan má šancu na veľký hetrik

Jarné klasiky, Tour de France, majstrovstvá sveta. Petra Sagana čakajú tri vrcholy sezóny. Pokúsi sa v nej o triumf, ktorý by mu vystavil ďalšiu vstupenku medzi legendy svetovej cyklistiky.

Peter Sagan
Peter Sagan v tričku svetového šampióna, ktoré môže v tomto roku získať tretí raz.
Autor: ,

Žilinský rodák sa už pripravuje na prvý štart v novom roku v Austrálii. Bude zaujímavý hneď z dvoch dôvodov. U protinožcov odštartuje sezónu podobne, ako keď vstupoval do veľkej cyklistiky. Na etapové preteky Tour Down Under sa vracia po siedmich rokoch. Okorení ho aj premiérou v novom drese tímu Bora – Hansgrohe. Tak skoro (14. januára) začínal sezónu len pred siedmimi rokmi…

Sagan dobre vie, že domáci jazdci budú vo veľkých horúčavách lepšie rozjazdení a on sa bude len postupne dostávať do tempa. Dobrú formu bude potrebovať prvý raz až neskôr. V lete bude útočiť na veľké rekordy svetovej cyklistiky. Urobí všetko, aby si opäť obliekol zelený a dúhový dres. Na legendárnej Tour de France sa chystá vybojovať aj šiesty raz prvenstvo v bodovacej súťaži. Vyrovnal by sa ním lídrovi historického poradia Nemcovi Zabelovi.

Čítajte viac:

Najväčšia výzva ho čaká v Nórsku, kde bude obhajovať titul svetového šampióna. Dve zlaté predtým získal na iných kontinentoch. Očakáva sa, že trať na severe Európy by mala slovenskému šampiónovi sedieť.

„Nóri ju pripravia pre svojich reprezentantov Kristoffa a Hagena, bude mať charakter trate na klasikách. Alke verím, že Peter opäť všetkých súperov prekabáti,“ prognózuje šéf slovenskej cyklistiky Peter Privara.

Ak by sa jeho slová naplnili, Sagan by dosiahol veľký majstrovský hetrik. V dlhej, bezmála storočnej histórii majstrovstiev sveta sa takýto kúsok ešte nikomu nepodaril.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »