Quintana si v budúcej sezóne vybral ťažkú kombináciu. Pôjde Giro aj Tour

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana v budúcej sezóne nebude obhajovať prvenstvo na španielskej Vuelte, plánuje sa predstaviť na prvých dvoch Grand Tour Giro d'Italia a Tour de France.

Nairo Quintana
Nairo Quintana.
Autor: ,

Dvadsaťšesťročný jazdec tímu Movistar to potvrdil pre kolumbijské periodikum El Tiempo. "O všetkom je už rozhodnuté. Pôjdeme na Giro, budeme sa snažiť tvrdo pracovať, ale prvoradým cieľom bude dobre sa pripraviť na Tour,“ cituje Quintanu portál Cyclingnews.

Rodák z mestečka Cómbita v doterajšej kariére absolvoval Giro d'Italia iba v roku 2014 a hneď z toho bolo celkové víťazstvo. Na Tour de France jazdil už trikrát, vždy bol na pódiu, ale nikdy nie na najvyššom stupni (dvakrát druhé miesto, raz tretie).

"Prioritou je Tour. Na Gire chceme ukázať srdce, obetavosť a skvelý tím. Uvidíme, čo sa nám podarí dokázať. Snívame o triumfe, ale v prvom rade sa budeme chystať na Tour de France,“ dodal Quintana.

Kolumbijčan sa na storočnicovej edícii Gira stretne s talianskou hviezdou Vincenzom Nibalim, jeho krajanom Fabiom Aruom, Francúzom Thibautom Pinotom či Američanom Tejayom van Garderenom.

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »