Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Časovka pre Izaguirreho, Sagan si polepšil

Krátku časovku na 16,8 km na 80. ročníku cyklistických pretekov Okolo Šajčiarska vyhral v sobotu Španiel Jon Izaguirre z tímu Movistar.

18.06.2016 19:40
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan na Okolo Švajčiarska.

Na druhom mieste skončil o 18 sekúnd pomalší Kolumbijčan Miguel Ángel López z Astany, ktorý sa stal novým lídrom podujatia. Domáci favorit Fabian Cancellara skončil v časovke tretí (+19). Úradujúci majster sveta v pretekoch s hromadným štartom Peter Sagan (Tinkoff) obsadil v jazde proti chronometru s mierne zvlneným profilom 31. priečku, za víťazom zaostal o 1:17 min. Jeho starší brat a tímový kolega Juraj skončil osemdesiaty ôsmy (+2:23). „Maciej Bodnar /skončil na 14. mieste – pozn./ aj Peter Sagan odviedli dobrú prácu, s časovkou sme preto spokojní,“ cituje web tímu Tinkoff športového riaditeľa Patxiho Vilu.

V celkovom poradí po novom López vedie o 8 sekúnd Američanom Andrewom Talanským (Cannondale Pro Cycling) a 16 sekúnd pred spomenutým Izaguirrem. Doterajší líder Francúz Warren Barguil (Giant-Alpecin) obsadil v časovke 21. miesto a manko 57 sekúnd sa odrazilo v tom, že klesol na celkovú štvrtú priečku s 18-sekundovým odstupom. Peter Sagan je celkovo stodvadsiaty a Jurajovi Saganovi patrí v konkurencii 140 pretekárov 128. miesto.

Peter Sagan má už len teoretickú šancu vyhrať bodovaciu súťaž, keďže pred záverečnou 9. etapou je druhý s odstupom 18 bodov na Argentínčana Maximiliana Richezeho. Na dvoch rýchlostných prémiách a v cieli nedeľňajšej 117,7 km so štartom aj cieľom v Davose si ich víťaz môže pripísať až 22 bodov. Etapa bude mať horský charakter a poradie na horných priečkach celkového poradia sa ešte môže výrazne pomeniť.

8. etapa (Davos – Davos 16,8 km): 1. Jon Izaguirre (Šp.) Movistar Team 21:31 min, 2. Miguel Ángel López (Kol.) Astana +18 s, 3. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek-Segafredo +19, 4. Wilco Kelderman (Ned) LottoNL-Jumbo +21, 5. Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling +23, 6. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar Team +24,…31. Peter Sagan +1:17 min,…88. Peter Sagan (obaja SR) obaja Tinkoff +2:23.

Poradie po 8. etape: 1.Miguel Ángel López (Kol.) Astana 29:32:03 h, 2. Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling +8 s, 3. Jon Izaguirre (Šp.) Movistar +16, 4. Warren Barguil (Fr.) Giant-Alpecin +18, 5. Jarlinson Pantano (Kol.) IAM Cycling +52, 6. Wilco Kelderman (Hol.) LottoNL-Jumbo +1:21,…120. Peter Sagan +1:15:49,… 128. Juraj Sagan (obaja SR) obaja Tinkoff +1:21:58.

Bodovacia súťaž: 1. Maximiliano Ariel Richeze (Arg.) 44 bodov, 2. Peter Sagan (SR) 26, 3. Fabian Cancellara (Švaj.) 22.

Viac na túto tému: #Peter Sagan #Okolo Švajčiarska 2016 #Jon Izaguirre