Peter Sagan skončil druhý v prvej európskej klasike v Gente

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Tinkoff obsadil druhé miesto v sobotňajších pretekoch Omloop Het Nieuwsblad, ktoré odštartovali sezónu jarných klasík v Európe.

Peter Sagan
Peter Sagan.
Autor: ,

Sagan v záverečnom špurte nestačil iba na svojho veľkého rivala Belgičana Grega van Avermaeta (BMC Racing). Čas víťaza bol 4:54:12 h. V dúhovom drese majstra sveta a s číslom 1 jazdiaci Sagan bol súčasťou päťčlennej skupiny v úspešnom úniku, jeho kolegami až do záverečných metrov boli Brit Luke Rowe (Team Sky), Belgičan Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Francúz Alexis Gougeard (Ag2R La Mondiale) a neskorší víťaz Greg van Avermaet (BMC Racing) .

Päť kilometrov pred cieľom mala skupinka náskok 38 sekúnd, 3 km pred métou už len 25 sekúnd a bolo jasné, že si ho udržia. V záverečných desiatkach metrov prvý zaútočil Van Avermaet a na jeho atak zareagoval Sagan. Náskok Belgičana bol však už dostačujúci na víťazstvo. Hlavné pole doviedol do cieľa s odstupom 6 sekúnd Belgičan Jens Debusschere (Lotto Soudal).

„Som veľmi rád, že sa mi podarilo vyhrať prvé preteky v Belgicku v novej sezóne. Ak by som si mal vybrať, kde by som chcel uspieť, tak práve na tomto podujatí,“ uviedol Van Avermaet v prvej reakcii pre belgickú televíziu.

Preteky Omloop Het Nieuwsblad mali dĺžku 200,8 km, na trase so štartom a cieľom v Gente bolo 13 stúpaní a 10 sekcí s dlažobnými kockami. Vlani ich druhý rok po sebe ovládol Brit Ian Stannard z tímu Sky. V rýchlom slede už v nedeľu Peter Sagan absolvuje ďalšie jednorazové preteky v Belgicku. Podujatie Kuurne-Brusel-Kuurne bude mať podobnú dĺžku ako sobotňajšia klasika Omloop Het Nieuwsblad , ale na trase bude menej stúpaní.

Okrem Sagana a Van Avermaeta boli v sobotu v 248-člennom poli cyklistov v hre aj ďalšie veľké postavy jarných klasík Nór Alexander Kristoff (Kaťuša), Belgičania Philippe Gilbert (obaja BMC), Tom Boonen (Etixx- QuickStep) či jeho ambiciózny tímový kolega so silným časovkovým fundamentom, Nemec Tony Martin. Všetci skončili v poli porazených.

Výsledky:
Omloop Het Nieuwsblad (Gent – Gent, 200,8 km): 1. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing 4:54:12 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff, 3. Tiesj Benoot (Belg.) Lotto Soudal, 4. Luke Rowe (V. Brit.) Team Sky – všetci rovnaký čas ako víťaz, 5. Alexis Gougeard (Fr.) Ag2R La Mondiale +6, 6. Jens Debusschere (Belg.) Lotto Soudal +9

Peter Sagan

Lombardsko bez Quintanu, Sagan ovládne WorldTour

29.09.2016 12:16

Kolumbijčan Nairo Quintana nefiguruje v zostave tímu Movistar na posledné preteky WorldTour v tejto sezóne, sobotňajší monument Okolo Lombardska.

Tour de France 2016 záver

Antidopingový systém sa dá ľahko zneužiť, tvrdí Froome

27.09.2016 15:30

Antidopingový systém, tak ako je súčasne nastavený, je ľahko zneužiteľný. A to tak, že športovci si môžu brať zakázané látky ako lieky po príslušnom schválení z vyššej inštancie.

Peter Sagan

Sagan je unavený! Zvažuje, či vôbec pôjde na majstrovstvá sveta do Kataru

26.09.2016 11:26

Peter Sagan je už takmer istým víťazom hodnotenia WorldTour, ale cíti sa unavený z celej sezóny. Dokonca zvažuje svoju účasť na majstrovstvách sveta v Katare.

Fokker 100, vládny špeciál

Fokker čaká na prvých politikov

29.09.2016 20:00

Letka ministerstva vnútra sa rozrástla o nového člena. Jedno z nedávno kúpených lietadiel Fokker-100 je pripravené na svoj prvý úradný let, zatiaľ absolvovalo len niekoľko cvičných.

EÚ, Veľká Británia, vlajka

Máme šancu byť mocnosťou voľného obchodu, tvrdí britský minister

Rozhodnutie odísť z Európskej únie dáva Británii jedinečnú šancu stať sa hlavnou mocnosťou svetového voľného obchodu, tvrdí Liam Fox.

podchod, Trnavské mýto, rekonštrukcia

Podchod na Trnavskom mýte opraví súkromný investor

29.09.2016 18:37

Zničený podchod na Trnavskom mýte v Bratislave obnoví investor obchodného centra na bratislavskej Metodovej ulici. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci na rokovaní zastupiteľstva.

Volkswagen e-Golf

Brusel zažaloval Nemecko pre cestné mýto

29.09.2016 17:18

Európska komisia vo štvrtok zažalovala Nemecko na Súdnom dvore Európskej únie. Dôvodom je sporný zákon o cestnom mýte.

Bleskové správy
  • 21:46

Basketbalisti Prievidze si nezahrajú v skupinovej fáze Ligy majstrov. Majstri Slovenska neprešli prvým kvalifikačným kolom, v ktorom bola nad ich sily rumunská Oradea, ktorej podľahli 67:73 (31:40).

• 15:26

Slovenský tenista Andrej Martin zvíťazil za 123 minút 6:4, 7:6 (3) nad Čiľanom Christianom Garínom v zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP v talianskom Ríme.

• 15:12

Poľský futbalový klub Legia Varšava odohrá svoj zápas so španielskym Realom Madrid 2. novembra vo 4. kole F-skupiny Ligy majstrov s vylúčením verejnosti.