Sagan zabojoval aj v horách a na žltý dres stráca iba dve sekundy

Slovenský cyklista Peter Sagan zabojoval, v kráľovskej etape pretekov Okolo Kalifornie predviedol skvelý výkon a je naďalej v hre o celkové prvenstvo. V sobotu v 7. etape z Ontaria na Mt. Baldy (129 km) skončil na 6. mieste, keď dokázal držať krok so všetkými vrchármi.

17.05.2015 07:42
Peter Sagan Foto:
Peter Sagan.
debata (6)

Za víťazným Julianom Alaphilippom z Francúzska zaostal 25-ročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo o 47 sekúnd a o dve sekundy prepustil súperovi z tímu Etixx – Quick-Step aj žltý dres. Sagan ho však vďaka bonusovým sekundám môže v prípade úspechu v nedeľňajšom dojazde v Los Angeles získať aj späť.

Sagan je naďalej druhý aj v bodovacej súťaži, v ktorej stráca šesť bodov na Marka Cavendisha. Žilinčan v kopcoch predviedol fantastický výkon. V náročnej etape sa udržal v popredí a v cieľovom stúpaní nestrazil veľa. V závere už bol bez tímových kolegov, bojoval s presilou. Alaphilippe predviedol výborný finiš, súperi mu nestačili a posledných 5 km sólovou jazdou dotiahol svoje úsilie do víťazného konca.

Alaphilippe vyhral s náskokom 23 sekúnd pred dvojiou tímu Sky Sergio Henao a Ian Boswell. Martin Velits obsadil v etape 92. miesto a celkovo je 114. Petra Sagana po dojazde sobotňajšej etapy mrzeli dve sekundy manka v celkovom poradí. V Los Angeles získajú prví traja v cieli časové bonusy 10, 6 a 4 sekundy, na rýchlostnej prémii sa rozdelia 3, 2 a 1 sekunda.

„Dnes to bola ťažká etapa, stratil som sekundy, ale stále som v hre o víťazstvo. Uvidíme, čo sa bude dať robiť v nedeľňajšej etape. Bol som blízko k celkovému prvému miestu, pokúsim sa oň zabojovať v posledný deň pretekov,“ uviedol Peter Sagan.

Výsledky – cyklistické preteky Okolo Kalifornie:
7. etapa (Ontario – Mt. Baldy, 128,7 km): 1. Julian Alaphilippe (Fr.) Etixx – Quick-Step 3:42:13 h, 2. Sergio Luis Henao (Kol.) Sky +23, 3. Ian Boswell (USA) Sky +23, 4. Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin +36, 5. Riccardo Zoidl (Rak.) Trek Factory +45, 6. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +47, … 92. Martin Velits (SR) Etixx – Quick-Step +21:08

Poradie po 7. etape: 1. Julian Alaphilippe (Fr.) Etixx – Quick-Step 25:58:21 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +2 s, 3. Sergio Luis Henao (Kol.) Sky +33, 4. Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin +1:10 min, 5. Robert Gesink (Hol.) LottoNL-Jumbo +1:11, 6. Haimar Zubeldia (Šp.) Trek Factory +1:12, … 114. Martin Velits (SR) Etixx – Quick-Step +54:10