Cibulková nadelila Rybárikovej kanára, na Benešovú však nestačila

Dominika Cibulková zdolala v slovenskom súboji 1. kola na tenisovom turnaji WTA Toray Pan Pacific Open na tvrdom povrchu v Tokiu Magdalénu Rybárikovú 2:6, 6:3 a 6:0.

27.09.2011 07:59 , aktualizované: 11:17
Dominika Cibulková Foto:
Dominika Cibulková.

Stretnutie začala lepšie Rybáriková, v prvom sete dvakrát prelomila Cibulkovej podanie. Následne však 22-ročná turnajová štrnástka zlepšila svoj servis a začala na dvorci dominovať. V treťom sete uštedrila Cibulková súperke dokonca nepopulárneho kanára a napokon sa po 118 minútach tešila z víťazstva. Obe Slovenky sa na okruhu WTA stretli vo vzájomnom súboji prvýkrát v kariére.

Cibulková nezvládla druhú časť svojej utorňajšej dvojzápasovej porcie, keď podľahla v dueli 2. kola dvojhry Češke Ivete Benešovej 4:6, 2:6.

Nasadená štrnástka Cibulková nezačala proti Benešovej dobre, odovzdala jej hneď úvodnú hru pri svojom podaní a hoci sa jej v ôsmej hre podarilo revanšovať a vyrovnať na 4:4, súperka ju hneď rebrejkla a získala prvý set.

V druhom si obe hráčky držali svoj servis až do stavu 2:2, keď zlyhala Cibulková, potom už nedostala od Benešovej šancu na reparát, nepripísala si už ani gem a prehrala dejstvo aj celý zápas po 83 minútach.

Dvadsaťosemročná Češka Benešová zvýšila vedenie vo vzájomných zápasoch na úrovni WTA na 3:1, v tejto sezóne o šesť rokov mladšiu Bratislavčanku zdolala aj na tvrdom povrchu v Toronte. Cibulková v Tokiu získala 70 bodov do singlového rebríčka a prémiu 10 575 dolárov.