Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Skvelá prvá tretina proti Poľsku, potom dlhé trápenie. Zo zámorských posíl sa presadil len Regenda

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v predposlednom prípravnom zápase pred MS v Česku nad Poľskom 6:1. Tím pod vedením kapitána Tomáša Tatara rozhodol o triumfe v prvej tretine, keď strelil štyri góly v priebehu necelých 13 minút.

03.05.2024 20:14 , aktualizované: 21:37
Slovensko príprava Poľsko Žilina Foto: ,
Slovenskí hokejisti rozhodli o víťazstve nad Poľskom už v prvej tretine.
debata (2)

V stretnutí sa okrem Tatara spomedzi posíl z NHL predstavili aj obranca Šimon Nemec a útočník Pavol Regenda. Práve on odštartoval cestu Slovákov za víťazstvom, keď skóroval už po 150 sekundách hry.

Dva góly strelil Peter Cehlárik, po jednom pridali Samuel Takáč, Lukáš Cingel a Marek Hrivík. Poliaci, ktorých vedie Slovák Róbert Kaláber, budú 15. mája štvrtý súper Slovenska v základnej skupine MS.

Pre Slovákov to bol siedmy zápas v záverečnej príprave na MS, ktorú uzavrú utorňajším zápasom v Bratislave proti USA.

Útočník Martin Pospíšil ani obranca František Gajdoš, ktorí sa k tímu pripojili počas kempu v Žiline, ešte do hry nezasiahli.

Slovensko – Poľsko 6:1 (4:0, 0:0, 2:1)
Góly: 3. Regenda (Sukeľ), 4. Takáč (Hrivík, Cehlárik), 6. Cehlárik (Hrivík, Nemec), 14. Cingel (Grman), 56. Cehlárik (Golian, Bačik), 60. Hrivík – 41. Pasiut (Wronka, Ciura). Rozhodovali: Hronský, T. Orolin – Durmis, Stanzel, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5149 divákov
Slovensko: Škorvánek – Grman, Ivan, Nemec, Golian, Bučko, Petrovický, Bačik – Cehlárik, Hrivík, Takáč – Lantoši, Cingel, Tatar – Okuliar, Tamáši, Regenda – Faško-Rudáš, M. Sukeľ, Kudrna – Kollár
Poľsko: Murray – Kolusz, Ciura, Kruczek, Wajda, Kostek, Dronia, Bryk, Górny – Wronka, Pasiut, Zygmunt – Michalski, Dziubiňski, Chmielewski – Pas, Walega, Lyszczarczyk – Smal, Starzynski, Urbanowicz

Slováci mali parádny štart a od prvých striedaní sa snažili otvoriť skóre. V 3. minúte sa to podarilo Regendovi, ktorý zblízka zužitkoval Sukeľovu prihrávku. Krátko na to nevyužil sľubnú príležitosť Faško-Rudáš, no Takáč potrestal individuálnu chybu súpera v predbránkovom priestore a upravil na 2:0.

Domáci reprezentanti sa v 6. minúte dostali k prvej presilovke, v ktorej Cehlárikovi najskôr nevyšla strela bez prípravy, no o pár sekúnd si zopakoval pozíciu na pravom kruhu a pokusom bez prípravy zvýšil na 3:0. Slováci v prvej tretine dominovali aj herne, často sa hralo v pásme Poliakov a v 14. minúte Cingel pridal štvrtý gól – 4:0.

Poliaci si v druhej tretine dali väčší pozor na chyby pred vlastnou bránkou a dostali sa aj k niekoľkým šanciam z protiútokov. Slovenskí reprezentanti však mali hru naďalej vo svojej réžii a bez väčších problémov zvládli prvé oslabenie v zápase od 32. minúty. Nevyužili však dve presilovky a viackrát stroskotali na brankárovi Poľska.

Martin Dendis Čítajte viac Šatan junior? Hráči bez ohľadu na meno majú kvalitu, aby hrali v tomto tíme. V semifinále môžeme zdolať aj Ameriku

Na začiatku tretej tretiny Slováci „prepadli“ pri ofenzívnej akcii, Poliaci sa dostali do prečíslenia a Pasiut prekonal Škorvánka – 4:1. Slováci v ďalších minútach zvládli dve oslabenia a hoci od 53. minúty nevyužili presilovku, po nej zvýšili svoj náskok.

Golian v ofenzívnej akcii prihral Cehlárikovi, ktorý strelou zo strednej vzdialenosti druhýkrát v zápase prekonal Murrayho – 5:1. Gólovú bodku za zápasom dal v 60. minúte Hrivík, keď zužitkoval zmätok okolo poľskej bránky – 6:1.

Hlasy po zápase /zdroj: JOJ Šport/:
Craig Ramsay, tréner SR: „Mali sme výborný štart do zápasu, čo bolo dôležité. Dobre sme napádali, dostali sme súpera pod tlak a dali sme rýchle góly. Vedeli sme, proti komu hráme, ale my chceme hrať stále svoj štýl hokeja a je jedno, kto proti nám stojí. S týmto zápasom môžeme byť spokojní. Čo sa týka absencie Pospíšila, čaká ho vyšetrenie a k jeho stavu sa musí bližšie vyjadriť lekár.“
Marek Hrivík, útočník SR, v zápase s bilanciou 1+2: „Pomohli sme si vydareným vstupom do zápasu, dali sme góly a dostali sme sa do pohody. Samozrejme, bolo tam pár hluchých miest, čomu sa musíme v ďalších zápasoch vyhnúť. Ja som sa na ľade ešte trochu trápil, ale verím, že to bude už len lepšie.“
Tomáš Tatar, kapitán SR: „Myslel som si, že to bude pre mňa horšie a že budem viac trpieť. Napokon som sa necítil zle, nohy mi celkom išli. Na štadióne bolo teplo a bolo to cítiť aj na štadióne. Celkovo to bol dobrý výkon nášho mužstva, nacvičili sme si nejaké veci a odnášame si víťazstvo. Pozitívny bol najmä štart do zápasu. Proti tímom ako Poľsko je to dôležité, inak by sme sa mohli trápiť.“
Róbert Kaláber, tréner Poľska: „Slováci nás privítali medzi elitou. Za štyri roky, počas ktorých som pri mužstve, sme nemali takéhoto silného súpera. Slováci začali aktívne, boli lepší vo všetkých herných činnostiach a aj efektívni. Po našich chybách v obrannom pásme sa dokázali gólovo presadiť. Mali sme čo robiť, aby sme zabránili ich gólostroju. Nás takéto zápasy posúvajú dopredu.“

Slovensko na MS 2024 podľa bookmakerov Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Slovenská hokejová horúčka sa pomaly blíži....
logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste