Barcelona pomohla úhlavnému rivalovi. Real Madrid získal rekordný 36. titul v La Lige

Futbalisti Realu Madrid získali svoj rekordný 36. titul v španielskej La Lige. Rozhodlo sa o tom v sobotu v 34. kole, keď Real zdolal Cádiz 3:0 a Barcelona potom prehrala na ihrisku Girony 2:4.

04.05.2024 18:29 , aktualizované: 22:59
Real Madrid Foto:
Real Madrid (zľava Brahim Diaz, Luka Modrč a Jude Bellingham) je blízko k zisku majstrovského titulu v La Lige.

„Biely balet“ má štyri kolá pred koncom na čele tabuľky nedostihnuteľný 13-bodový náskok pred druhou Gironou, ktorá si triumfom v katalánskom derby zabezpečila svoju premiérovú účasť v Lige majstrov. Real získal titul po dvoch rokoch, na tróne vystriedal Barcelonu. Tá má spolu na konte 27 titulov.

Mužstvo Xaviho Hernandeza viedlo na pôde Girony 1:0 od tretej minúty, keď sa presadil obranca Andreas Christensen. Už o niekoľko sekúnd neskôr dokázal vyrovnať dvadsiatym presným zásahom v ligovej sezóne Arťom Dovbyk, ktorý si upevnil pozíciu lídra medzi strelcami.

SR Futbal FL 20.kolo Trnava Ružomberok TTX Čítajte viac Ďuriš videl červenú, Trnava vedenie ubránila. Oslavujúci Slovan stratil zápas v nadstavenom čase

Pred prestávkou spadol v pokutovom území Lamine Yamal a penaltu premenil Robert Lewandowski. Ani druhýkrát v zápase neudržali hostia vedenie a v priebehu deviatich minút Girončania otočili priebeh duelu. V 65. minúte vyrovnal Portu po asistencii Dovbyka.

Prešli iba necelé dve minúty a Gironu poslal do vedenia Miguel Gutierrez. Víťazstvo domácich poistil v 74. minúte druhým gólom v zápase Portu a odštartoval nielen oslavy svojho tímu, ktorý si zahrá v Lige majstrov, ale aj majstrovské oslavy Realu Madrid.

Real poslal do vedenia proti Cádizu v 51. minúte Brahim Diaz a v 68. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Jude Bellingham. Dvadsaťročný Angličan zaznamenal svoj 18. presný zásah v lige.

Róbert Mak Čítajte viac Slovenský maestro. Mak vytancoval obrancu a bol hrdinom postupu FC Sydney

V záverečnej minúte duelu ešte pridal tretí gól španielsky útočník Joselu. Prvý zápas v sezóne odchytal po zotavení z vážneho zranenia kolena brankár Thibaut Courtois. Tridsaťjedenročný Belgičan zneškodnil dva strelecké pokusy hostí a pripísal si čisté konto po takmer deväťmesačnej absencii.

Real Sociedad San Sebastián zvíťazili nad UD Las Palmas 2:0. Baskovia rozhodli o plnom bodovom zisku už v prvom polčase, v ktorom zaznamenali oba presné zásahy. Real Sociedad si upevnil v tabuľke šieste miesto, na ktorom má päťbodový náskok pred Realom Betis. Mužstvo z Kanárskych ostrovov prehralo siedmy duel v sérii a patrí mu 14. priečka.

La Liga – 34. kolo:
Mallorca – Atletico Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 5. Riquelme

FC Girona – FC Barcelona 4:2 (1:2)
Góly: 65. a 74. Portu, 4. Dovbyk, 67. Gutierrez – 3. Christensen, 45.+1 Lewandowski

Real Madrid – FC Cádiz 3:0 (0:0)
Góly: 51. Diaz, 68. Bellingham, 90.+3 Joselu

Real Sociedad San Sebastián – UD Las Palmas 2:0 (2:0)
Góly: 33. A. Suarez (vlastný), 45.+1 Becker