Gól kanoniera Kanea Bayernu nestačil. Favorit prehral v Stuttgarte, druhé miesto v ohrození

Futbalisti VfB Stuttgart zvíťazili v sobotnom šlágri 32. kola nemeckej Bundesligy nad Bayernom Mníchov 3:1.

04.05.2024 18:06
Harry Kane Foto:
Futbalisti Bayernu (na snímke Harry Kane) odchádzali z trávnika Stuttgartu sklamaní.

V tabuľke patrí Stuttgartu so 67 bodmi tretie miesto v tabuľke, dve kolá pred koncom súťaže strácajú na druhých Bavorov už iba dva body.

Domáci otvorili skóre zápasu v 29. minúte prvého polčasu. Leonidas Stergiou spracoval prihrávku od Deniza Undava, dobre sa zorientoval v šestnástke a strelou do pravej časti prekonal Manuela Neuera.

V 37. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať, keď anglický kanonier Harry Kane premenil penaltu po faule Waldemara Antona a na konte má už 36 ligových gólov v sezóne.

869828473 Čítajte viac Vcelku slušné na farmu, nie? Nemci si uťahujú z Premier League. Anglicko prišlo o miesto v Lige majstrov

Po zmene strán sa presadil už len Stuttgart. V 83. minúte poslal domácich do vedenia Woo-Yeong Jeong a v nadstavenom čase triumf spečatil strelou z hranice pokutového územia Silas.

Borussia Dortmund triumfovala nad FC Augsburg 5:1, hoci šetrila viacero hráčov pred odvetou semifinále Ligy majstrov. Augsburg zaznamenal tretiu prehru v rade.

Werder remizoval s Borussiou Mönchengladbach 2:2. VfL Wolfsburg zdolal pred domácimi priaznivcami SV Darmstadt 98 3:0. Hostia majú už istý zostup do druhej ligy.