Haaland sa utrhol z reťaze, štyrmi gólmi knokautoval súpera. City sa priblížili k titulu

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom zápase 36. kola anglickej Premier League nad Wolverhamptonom Wanderers 5:1.

04.05.2024 16:08 , aktualizované: 21:09
Erling Haaland Foto:
Erling Haaland strieľa jeden zo štyroch gólov do siete Wolverhamptonu.

Štyrmi gólmi sa blysol nórsky útočník Erling Haaland, ktorý má v ligovej sezóne na konte už 25 presných zásahov a upevnil si pozíciu lídra tabuľky strelcov. Citizens patrí druhá priečka so stratou jedného bodu na vedúci Arsenal, ktorý však odohral o zápas viac.

Haaland zaznamenal čistý hetrik už v prvom polčase. Skóre stretnutia otvoril v 12. minúte z pokutového kopu, po polhodine hry sa presadil hlavičkou po centri Rodriho. Hetrik skompletizoval opäť z penalty. Kontaktný gól hostí strelil krátko po zmene strán Hwang Hee-Chan, no už o minútu opäť udrel Haaland.

SR Futbal FL 20.kolo Trnava Ružomberok TTX Čítajte viac Ďuriš videl červenú, Trnava vedenie ubránila. Oslavujúci Slovan stratil zápas v nadstavenom čase

Nórsky kanonier si výborne prebral dlhú prihrávku od Phila Foden, zbavil sa obrancu Maxa Kilmana a strelou k vzdialenejšej žrdi uzavrel svoju gólovú kanonádu. Od 83. minúty ho nahradil na ihrisku Julian Alvarez, ktorý už necelé dve minúty po príchode na ihrisko pridal piaty presný zásah City – 5:1. Haaland zaknihoval svoj šiesty hetrik v 63. zápase Premier League.

Newcastle United zvíťazil na pôde FC Burnley 4:1. Celý duel v drese hostí odchytal slovenský brankár Martin Dúbravka. Jeho tím poskočil v tabuľke na 6. miesto o dva body pred Manchester United, no „červení diabli“ majú zápas k dobru. Burnley si skomplikovalo šance na záchranu v najvyššej súťaži a na 17. priečku mimo zostupovej zóny stráca päť bodov.

Real Madrid Čítajte viac Barcelona pomohla úhlavnému rivalovi. Real Madrid získal rekordný 36. titul v La Lige

Hráči Newcastle rozhodli o plnom bodovom zisku už v prvom dejstve. Skóre zápasu otvoril v 19. minúte Calulm Wilson, v 35. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Sean Longstaff a v 40. minúte pridal tretí presný zásah Bruno Guimaraes.

Po zmene strán nepremenil pokutový kop hosťujúci Alexander Isak, no švédsky útočník napravil svoje zaváhanie už o tri minúty a dal na 4:0 pre „The Magpies“. Dúbravkovi v 86. minúte ešte vzal radosť z čistého konta írsky obranca Dara O'Shea.

Arsenal potvrdil úlohu favorita a zdolal AFC Bournemouth 3:0. Prvý gólový moment zápasu prišiel v závere prvého dejstva, keď rozhodca David Coote nariadil pokutový kop pre domácich po páde Kaia Havertza. Ten chcel v šestnástke obísť brankára Marka Traversa, no po miernom kontakte s jeho nohou spadol na trávnik.

1. Diego Maradona Čítajte viac Zvrat vo vyšetrovaní Maradonovej smrti. Nové dôkazy odhalili, že legendu nezabili lekári. Čo teda?

Zo spomalených záberov bolo vidno, že Havertz nohu nechal „za sebou“, až kým neprišlo ku kontaktu. Hlavný arbiter si nešiel situáciu pozrieť cez systém VAR a penaltu premenil Bukayo Saka. Dvadsaťdvaročný krídelník je prvý hráč s 20 gólmi vo všetkých súťažiach za Arsenal v jednej sezóne od ročníka 2019/20, keď sa to podarilo gabonskému útočníkovi Pierrovi-Emerickovi Aubameyangovi.

Triumf „The Gunners“ poistil v 70. minúte Leandro Trossard a v siedmej minúte nadstaveného času druhého polčasu pridal tretí presný zásah Declan Rice.

Dôležité tri body si pripísali hráči Nottinghamu, ktorí zvíťazili na ihrisku posledného Sheffieldu 3:1. Forest majú trojbodový náskok pred osemnástym Lutonom, ktorý je na prvej zostupovej priečke. Dvoma gólmi sa na víťazstve Nottinghamu podieľal Callum Hudson-Odoi.

V zostave Fulhamu nefiguroval slovenský brankár Marek Rodák, ktorý kryl chrbát Berndovi Lenovi. Londýnčania uhrali bezgólovú remízu 0:0 na pôde Brentfordu.

Premier League – 36. kolo:
Manchester City – Wolverhampton Wanderers 5:1 (3:0)
Góly: 12., 35. 45.+3 a 54. Haaland (prvý a tretí z 11 m), 85. Alvarez – 53. Hwang Hee-Chan

FC Brentford – FC Fulham 0:0
/M. Rodák (Fulham) bol na lavičke náhradníkov/

FC Burnley – Newcastle United 1:4 (0:3)
Góly: 86. O'Shea – 19. Wilson, 35. Longstaff, 40. Guimaraes, 55. Isak
/M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

Sheffield United – Nottingham Forest 1:3 (1:1)
Góly: 17. Brereton Diaz (z 11 m) – 27. a 65. Hudson-Odoi, 51. Yates. ČK: 90.+5 Ahmedhodžič (Sheffield) po druhej ŽK

FC Arsenal – AFC Bournemouth 3:0 (1:0)
Góly: 45. Saka (z 11 m), 70. Trossard, 90.+7 Rice